Kulaklık Görüyor Ama Ses Yok

Kulaklık Görüyor Ama Ses Yok problemi son zamanlarda akıllı telefonlarda sıkça görülen sorunlardan biri olarak karşımıza çıkar. Pek çok kullanıcı telefonlarında meydana gelen bu problem için hakkında çeşitli forumlarda ve sosyal mecralarda kulaklıktan ses gelmiyor android veya iPhone gibi başlıklar ile karşı karşıya kaldıkları sorun konusunda birtakım çözümler arar. Akıllı telefonlarda ortaya çıkan kulaklık problemlerinin çeşitli nedenlere bağlı olarak baş gösterdiğini söylemek mümkündür. Bazen telefonlar kulaklığı görmesine rağmen müzik veya videolarda hiçbir şekilde ses alınması mümkün olmaz. Böyle bir sorun karşısında ilk olarak yapılması gereken yaşanan sorunun nedenlerini araştırmak ve bu doğrultuda uygun çözümler bulmaktır. Ayrıca kulaklık telefona takılı olmasına rağmen ses alınamıyorsa sorun muhtemelen kulaklıktan ya da telefonun kendisinden kaynaklanmaktadır.

Kulaklık Görüyor Ama Ses Yok gibi telefonlarda yaşanan sorunlar bazen donanım bazen ise yazılım kaynaklı olabilir. Bu tür durumlarda ilk olarak her kullanıcı yaşadığı sorunu kendi imkanları ile çözmeye çalışmalıdır. Donanım kaynaklı sorunlar dışında kullanıcıların yaşadıkları sorunu çözebilmeleri mümkündür. Kulaklık problemlerinde genel olarak basit çözümlerden yola çıkılması gerekir. Telefonun öncelikle kapatılması ve yeniden başlatılması sorunun çözülmesine yardımcı olabilir. Bu tür çözümler genelde kullanıcıların kendilerinin gerçekleştirebilecekleri çözüm yöntemleri olarak karşımıza çıkar. Ancak donanım kaynaklı sorunlar da her zaman için profesyonel bir yardım alınması tavsiye edilir. Hemen hemen pek çok akıllı telefonda belirli zaman aralıklarında kulaklık problemleri yaşanabilir. Çoğu benzer sorunlar olarak ön plana çıkar. Kulaklıktan ses gelmiyor samsung ya da iPhone modelleri için genelde benzer sorunlar olarak görülür. Yani her iki model için çözüm yollarının birbiri ile benzerlik taşıdığını söylemek yanlış olmaz.

Tüm Ses Sorunlarına Çözüm

Akıllı telefonlarda meydana gelen kulaklık sorunlarının duruma göre yazılım ya da donanım kaynaklı olabileceğini belirtmiştik. Bu nedenle kullanıcıların ilk olarak dikkat etmeleri gereken yazılım kaynaklı çözümler olmaktadır. Genelde yazılım kaynaklı çözümler konusunda kullanıcıların yapabilecekleri çözüm yöntemleri vardır. Ancak donanım kaynaklı sorunlar için aynı şeyleri söylemek pek de mümkün olmaz. Kulaklık sorunlar farklı şekillerde karşımıza çıkabilir. Bazen kulaklık telefona takılı olsa dahi kulaklık takılıyken sesi dışarı verme gibi problemler öne çıkar. Bu tür durumlarda ise kullanıcıların çaresiz kaldığını söylemek yanlış olmaz. Peki, telefon kulaklığı görmesine rağmen ses alınamıyorsa yapılması gerekenler nelerdir? daha yakından göz atalım.

  • Telefonlar kulaklık takılı olmasına rağmen ses gelmiyorsa ilk olarak telefonun ses seviyesini kontrol etmekte yarar vardır.
  • Ayrıca telefonun sessiz modda olup olmadığı da kontrol edilmeli ve bu modda ise telefon normal ses moduna alınmalıdır.
  • Bunların çözüm olmaması halinde telefonu yeniden başlatmak farklı bir çözüm yoludur.
  • Bunların yanı sıra bir de hard reset işlemi denenebilir.
  • Telefona takılan kulaklık başka bir telefonda denenmeli ve çalıştığından emin olunmalıdır.
  • Kulaklık girişinde tozlanma ya da kıl ve tüy gibi dış etkenler temizlenmelidir.
  • Yukarıda yer alan çözüm yoları herhangi bir şekilde işe yaramadıysa yaşanan ses problemi donanımsal bir sorun olabilir. Bu nedenle telefonun bir teknik servise gösterilmesi doğru olacaktır. Çünkü kulaklık girişinin yani soketin değişmesi gerekebilir. Donanımsal problemlerde her zaman profesyonel yardım almak önemlidir. Bunun nedeni telefonlarda farklı problemlerin yaşanmaması adınadır ve bu yüzden uzman kişilerden yardım almak gerekir.

Ses Yok Sorunu İçin En Doğru Adres

Sektörün telefon tamir ve onarımında önemli isimlerinden biri olan servisimiz ile siz de telefonlarınızda yaşadığınız kulaklık sorunlarına bizimle çözüm bulabilirsiniz. Akıllı telefonlarda ortaya çıkan kulaklık problemleri için deneyimli ve tecrübeli teknisyenleri ile hizmet veren servisimiz, son sistem ekipman ve donanımlar telefon tamir ve onarımı yapar. Bunun yanında parça ve işçilik garantisi ile hizmet verir ve bu sayede alınan hizmet sonrasında yaşanan benzer problemler için sizleri güvence altına alır. Tamir ve onarım hizmetlerini tamamen sizlerin gözü önünde yapar ve bu şekilde gerçekleştirilen işlemleri siz de daha yakından görebilirsiniz. Uygun fiyat aralıkları ile kaliteli ve hızlı çözümler için siz de firmamıza gelin ve sunduğumuz profesyonel ve kaliteli çözümlere bir an önce ortak olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi