Oppo AX7 Telefon Ekranı Nasıl Kırılır

Oppo AX7 telefon ekranı nasıl kırılır sorusu android telefon kullanan kullanıcıların çok sık karşılaştığı ve araştırdığı sorunlardan birisidir. Düşmelere ve darbelere bağlı olarak telefon ekranının kırılması sık sık yaşanan bir problemdir. Teknolojik sorunlarınıza hızlı ve uzun süreli çözümler sunan teknik servis firmamız, telefonunuzun ekran kırılması gibi sorunlarına da en hızlı, en kaliteli ve en uzun vadeli çözümler üretmektedir. Telefon ekranınızı korumak ve kırılmasını önlemek elbette sizin elinizde olan bir durumdur. Bunun sorunu önlemek adına alabileceğiniz ilk ve en kolay yöntem telefon ekranınıza uygun ve kaliteli bir kırılmaz koruyucu cam takmanız olacaktır.

Oppo AX7 telefon ekranı nasıl kırılır sorunun çözümü genellikle ekran değişimidir. Bu sorunu ortadan kaldırmak adına kullanıcılar kendileri de bir takım çözüm yolları geliştirebilir. Telefonunuzu darbelere ve düşmelere karşı korunaklı hale getirmeniz almanız gereken ilk önlemdir. Bununla birlikte telefon ekranının kırılma sebeplerini, telefon ekranı kırıldığında yapmanız gerekenleri bilmeniz de böyle bir ekran sorunu yaşadığınızda işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.

Oppo AX7 Telefon Ekranı Kırılma Sebepleri

Tüm dokunmatik olan akıllı telefonların ekranları cam malzemesinden üretilmiştir. Dolayısıyla da son derece kırılgan ve hassas ekrana sahiptirler. Bu nedenle telefonunuzun ekranında koruma tedbirleri almadığınız takdirde birçok nedenden dolayı kolaylıkla kırılabilecektir. Telefon ekranı kırılma sebeplerini şu şekilde sıralamak mümkündür;

  • Telefonunuzun hızlı şekilde yere düşmesi,
  • Cihazın sert bir zemine şiddetli şekilde çarpması,
  • Bataryanın şişmesiyle birlikte şişen bataryanın kasaya ve daha sonra da ekrana baskı yaparak ekranı çatlatması,
  • Telefonunuzun ısınmasına rağmen ısrarla telefonunuzu kullanmaya devam etmeniz gibi nedenler telefon ekranının kırılmasına sebep olan temel durumlardır.

Telefonunuzu darbelere ve düşmelere karşı koruma altına aldığınızda dikkatli bir kullanımla birlikte ekranın kırılmasını büyük oranda engelleyebilirsiniz.

Oppo AX7 Telefon Ekranı Nasıl Korunur?

Akıllı telefon kullanan kullanıcıların hemen hemen hepsi muhtemelen en az bir kere ekran kırılması sorununu yaşamaktadır. Özellikle şiddetli düşmeler ve sert zemine çarpmalar telefon ekranının kırılmasında doğrudan etkilidir. Bu nedenle de ekranınızı ve telefonunuzu daha korumalı hale getirerek ekranınızın kırılmasını da büyük ölçüde engelleyebilirsiniz. Telefon Ekranını korumak için alabileceğiniz iki farklı önlem vardır.

Ekranı korumak adına yapmanız gereken ilk şey öncelikle mutlaka cihazınıza kırılmaz bir koruyucu cam taktırmalısınız. Kırılmaz cam, telefon ekranını %80 oranına kadar koruma altına alır. Telefon düştüğünde ya da darbe aldığında ekran hasar görürse koruyucu cam hasar görür ve ana cam ekranda bir sorun yaşanmaz. Diğer bir ekran koruyucu yöntem telefon kılıfı kullanmaktadır. Özellikle telefonu tamamen saran kılıflar düşmelere ve çarpmalara bağlı olarak %90 oranında koruma sağlar. Telefonunuza kırılmaz cam ve komple kılıf taktığınızda ekran kırılması sorununu yaşama ihtimaliniz yok denecek kadar azdır.

Oppo AX7 Telefon Ekran Kırıldığında Yapılması Gerekenler

Telefonunuzun ekranı kırıldıysa bu sorunun sizin kullanıcı olarak evde çözebileceğiniz bir sorun olmadığını söylemek isteriz. Kırılan ekran camına yapılabilecek tek müdahale ekran değişimidir. Eğer telefonunuzun ekranı kırıldıysa yapmanız gereken; alanında uzman ve kaliteli bir teknik servise başvurmanızdır. Teknik servisimiz, tüm ekran sorunlarında olduğu gibi ekran kırılma sorunlarınızda da siz değerli müşterilerimize en hızlı şekilde en kaliteli ekran değişimi hizmetini sunmaktadır.

Oppo AX7 Kırık Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

Ekran sorunlarınıza hızlı çözümler üreten profesyonel teknik servisimiz, alanında uzman ve deneyimli olan teknik personel kadrosu ile size ekran değişimi hizmeti sunmaktadır. Ekranı kırılan telefonunuzu güvenilir şekilde teknik servisimiz bünyemizde tamir ettirebilir ve ekran değişimi yaptırabilirsiniz. Ekran değişimi hizmetlerimiz, teknik servisimiz tarafında 6 ay garantili olarak yapılır. Ekran değişimi sonrasında teknik servisimiz cihazınıza 6 ay parça ve işçilik garantisi vermektedir.

Ekran değişinden sonraki 6 ay içinde ekran sorunu yaşadığınızda teknik servisimiz sorununuzu hızlı ve ücretsiz şekilde çözüme kavuşturacaktır. Ayrıca cihazınızın ekran değişimi Oppo markasına en yakın ve cihazınıza en uyumlu ekran parçası ile yapılır. Ekran değişimi sırasında cihazınızın içinde size ait fotoğraf ve video gibi kişisel bilgiler, uygulamalar ve ayarlar silinmez. Tüm bilgilerinizi ekran değişiminden sonra eksiksiz şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi