Orijinal Ve Yan Sanayi Batarya Arasındaki Fark

Orijinal ve yan sanayi batarya arasındaki fark tahmin edemeyeceğiniz kadar fazladır. Üretici firmalar, genel olarak satışını yaptıkları telefon modellerinde orijinal batarya dışında farklı bir batarya kullanımını tavsiye etmez. Hem telefonların diğer donanımları açısından hem de şarj konusunda problem yaşamamak adına her zaman orijinal batarya kullanımı önerilir.

Orijinal ve yan sanayi batarya arasındaki fark öncelikle kullanım süresi olarak karşımıza çıkar. Yani yan sanayi bataryalar genel olarak uzun ömürlü olmayan batarya çeşitleri olarak bilinir. Bu nedenle başta üretici firma olmak üzere akıllı telefonlar konusunda uzman her teknik servis öncelikle orijinal ya da orijinale en yakın bataryaların kullanılmasını tavsiye eder ve müşterilerine bu tür bataryalar ile hizmet verir.

Orijinal ve Yan Sanayi Batarya Arasındaki Farklar Nelerdir?

Günümüzde akıllı telefonlarda ekran kalitesi sonrasında en önemli hususlardan biri de şarj süresidir. Çünkü teknolojinin gelişmesi ile pek çok akıllı telefon yüksek oranda şarj tüketimi gerçekleştirir ve bu durum telefon şarjının kısa sürede bitmesine neden olur. Bu yüzden gün içerisinde aniden şarj bitmesi gibi sorunlar ile karşılaşmamak adına orijinal batarya en doğru seçim olarak karşımıza çıkar. Tabi orijinal batarya tercih edilmesinin birtakım nedenleri vardır. Şimdi, orijinal bataryalar ile yan sanayi bataryalar arasında ne gibi farklar olduğuna daha yakından bakalım.

  • Orijinal bataryalar uzun ömürlüdür, ancak yan sanayi bataryaların ömrü sanıldığı kadar uzun süreli değildir.
  • Ayrıca orijinal bataryalarda şarj daha uzun süre gider. Bunun tam aksine yan sanayi bataryalarda ise şarj süresi ilk başlarda yeterli gelse dahi ilerleyen zamanlarda daha düşük bir performans sunmaya başlar.
  • Bunların yanı sıra orijinal bataryalar her şeyden önce güvenlidir. Ancak yan sanayi bataryalar için aynı şeyi söylemek pek de mümkün olmaz. Çünkü yan sanayi bataryalar çok fazla ısınması halinde patlayabilir ve çevresindekilere zarar verebilir.
  • Orijinal ya da orijinale yakın bataryalar telefon sağlığı açısından da önem arz eder. Yan sanayi bataryaların kullanımı telefonların diğer donanımlarında çeşitli sorunlar meydana getirebilir.
  • Orijinal veya orijinale en yakın bataryalar gün içerisinde ani düşüşler yaşamaz ve kullanıcıları yarı yolda bırakmaz. Yan sanayi bataryalarda ise istenmedik sürprizler ile karşı karşıya kalmak mümkündür. Yüzde 70 seviyelerinde olan şarj yüzdesi bir an da yüzde 15’lere kadar düşebilir ve günlük kullanımda sizi yarı yolda bırakabilir.
  • Orijinal bataryalar daha kısa süre içerisinde şarj olur. Yan sanayi bataryaların dolması için normalden daha uzun bir süre gerekebilir.
  • Orijinal bataryalarda şarj yüzdesi yüksek seviyelerdeyken bir anda düşüş yaşamaz. Ancak yan sanayi bataryalar birden şarjı sıfırlayabilir ve telefon kapanabilir.

Orijinal Bataryalar Garanti Kapsamında Mıdır?

Orijinal ya da orijinale yakın bataryalar genelde garanti kapsamında hizmete sunulur. Müşteriler için sağlanan bu güvence ile bataryalarda herhangi bir şekilde sorun yaşansa bile batarya tamiri ya da değişimi mümkün olur. Bu nedenle pek çok kullanıcı iPhone, Huawe, Xiaomi ya da Samsung orjinal batarya nasıl anlaşılır? gibi sorular ile orijinal batarya ile yan sanayi batarya arasındaki farkı anlayarak yeni bir batarya arayışına girer.

Orijinal ve yan sanayi batarya arasındaki fark. Orijinale En Yakın Bataryalar İçin En Doğru Adres

Sektörün önde gelen telefon servisleri arasında yer alan firmamız, siz müşterileri için tüm akıllı telefon modellerinde orijinale en yakın bataryalar ile çalışır. Siz de akıllı telefonlarınızı güvenle kullanabileceğiniz bataryalar arıyorsanız, firmamızı tercih edebilir ve bizimle kaliteli bir hizmetin tam ortasında yer alabilirsiniz.

Telefon servisimiz orijinale en yakın bataryalar ile çalışmasının yanında sizlere garanti kapsamında hizmet verir. Akıllı telefonlarınız için tercih edeceğiniz bataryalar için firmamız en az 6 ay parça ve işçilik garantisi ile çalışır. Bunun yanında sektör genelinde en uygun fiyat aralıkları ile sizlere yardımcı olur. Bu sayede hem kaliteli hem de uygun fiyatlı bir hizmet almış olursunuz.

Eğer sizler de akıllı telefonlarınızda orijinale en yakın bataryalar ile şarj süresi ve verimliliği açısından sorun yaşamak istemiyorsanız, hemen telefon servisimize gelin ve sizlere alanında uzman ve deneyimli çalışanlarımız ile hizmet verelim. Servisimiz sayesinde orijinale en yakın bataryalar ile hiçbir sorun yaşamadan telefonlarınızı uzun süre kullanabileceğinizi de söylemek istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi