Samsung Android Wi-Fi-Kablosuz Ağı Görmüyor Çözümü

Samsung Android Wi-Fi-kablosuz ağı görmüyor çözümü konusunda birtakım bilgiler vereceğimiz bu yazımızda, sizlere Wi-Fi ağına bağlanamama gibi istenmedik sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Son dönemlerde android telefon wifi görmüyor gibi sorunlar ile karşılaşan pek çok kullanıcı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Android telefonların mevcut Wi-Fi ağlara bağlanamamasının çeşitli nedenleri vardır. Bu durum bağlanılan Wi-Fi ağından kaynaklı olabileceği gibi telefonun kendi yazılımından da kaynaklanabilir. Böyle bir durumda yapılması gereken ise hem Wi-Fi ağının hem de Samsung Android telefonun kontrol edilmesidir. Bu şekilde sorunun tam olarak neden kaynaklandığını bulmak mümkün olabilir.

Samsung Android Wi-Fi-kablosuz ağı görmüyor çözümü için ilk olarak yapılması gereken W-Fi ağını kontrol etmektir. Eğer başka bir cihaz ya da aygın ilgili Wi-Fi ağına bağlanabiliyorsa sorun Samsung telefondan kaynaklanıyor denebilir. Aynı şekilde Samsung Android telefon başka bir Wi-Fi ağına bağlanabiliyor mu? Bunun denemesi yapılır. Telefon başka bir Wi-Fi ağına bağlanıyor ve asıl Wi-Fi ağına bağlanamıyorsa sorunun ilgili Wi-Fi ağından kaynaklandığını söylemek doğru olur. Yaşnana sorun karşısında çeşitli çözüm yollarından bahsetmek mümkündür. Hatta pek çok kullanıcının aklına ilk olarak gelen android ağ ayarları sıfırlama olarak karşımıza çıkar. Ağ ayarlarını sıfırlayarak istene sonuçlar elde etmek mümkün olabilir, ancak çözüm yolları sadece bununla sınırlı değildir.

Samsung Android Wi-Fi-Kablosuz Ağa Bağlanma Sorunu Nasıl Çözülür?

Samsung Android cihazlarda sıkça görülen ağ sorunları arasında Wi-Fi ağına bağlanamama gibi çeşitli problemler yer alır. Birçok kullanıcıdan android telefonum wifi görmüyor şeklinde şikâyetler görmek mümkündür. Genel olarak yaşanan sorunun çözümü donanım kaynaklı olmadığı sürece pek de zor değildir. Ancak donanımsal sorunlar için uzman kişilerden yardım alınması gerekir. Böyle bir durumda telefonun Wi-Fi kartının değiştirilmesi gündeme gelebilir. Bunun dışında Samsung telefonlarda Wi-Fi ağıan bağlanma sorunu konusunda yapılması gerekenler şu şekildedir;

  • Öncelikle telefonun kablosuz ağını kapatın ve daha sonra tekrar açarak deneyin.
  • Samsung telefonunuzda güncel yazılım olup olmadığını kontrol edin. Bunun kontrolü için Ayarlar sekmesinde yazılım sürümüne bakabilirsiniz.
  • Ağ ayarlarını sıfırlayın ve telefonu yeniden başlatın. Eğer bu çözüm olmazsa telefonu fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyin.
  • Eğer size ait bir Wi-Fi ağa bağlanma konusunda problem yaşıyorsanız, öncelikle modem ayarlarını sıfırlayın ve daha sonra tekrar bağlanmayı deneyin. Bunun yanında ilgili modem üzerinde kablosuz ağların açık olup olmadığını kontrol edin.
  • Ayrıca modeme bağlandığınız halde hala internete giremiyorsanız, DNS kaynaklı sorunlar için ağ ayarlarını kontrol edin ve farklı bir DNS girişi yaparak tekrar internete bağlanmayı deneyin.
  • Bunların dışında Wi-Fi kartından kaynaklı bir sorun da olabilir. Donanımsal sorunlar için ise telefonun uzman teknisyenler tarafından görülmesinde fayda vardır.

Samsung Android Wi-Fi-Kablosuz Ağı Görmüyor Donanım Kaynaklı Sorunlar

Samsung telefonlarda Wi-Fi sorunlarına neden olan önemli etkenlerden biri de Wi-Fi kartlarında birtakım problemler yaşanmasıdır. Bazen yazılım güncellemeleri ile çözülen sorun donanım kaynaklı olması halinde uzman servislerden yardım alınması gerekir. Kullanıcıların donanım kaynaklı sorunlar için kendi imkanları ile çözüm bulmaları çoğu zaman için zordur. Bu yüzden istenmedik telefon arızaları ile karşı karşıya kalmamak için yaşanan sorun uzman teknisyenler tarafından çözülmelidir. Aksi taktirde telefonda farklı donanımlar ile ilgili sorunlar yaşanabileceği gibi telefonun tamamen uyuması gibi durumlar da her  zaman için ortaya çıkabilir.

Samsung Android Wi-Fi-Kablosuz Sorunu İçin En Doğru Adres

Samsung Android cihazlarınızın Wi-Fi ile ilgili tüm sorunları için siz de servisimize gelebilir ve bizimle en kısa sürede istenen sonuçlara ulaşabilirsiniz. Telefon servisimiz, sektörün önde gelen isimleri arasında yer alır ve sizlere konusunda uzman teknisyenler ile hizmet verir. Bizimle en kısa süre içerisinde kaliteli bir işçiliği ve bunun yanında profesyonel çözümleri karşınızda görebilirsiniz. Alanında uzman kadrosu ile sizleri ağırlayan firmamız, aynı zamanda parça ve işçilik garantili hizmetler sunar. Bunun yanında uygun fiyat aralıkları ile sizlere hizmet verir ve Samsung telefonlarınızda meydana gelen Wi-Fi kablosuz ağ sorunlarını en kısa süre içerisinde giderir. Siz de telefon tamir ve onarımında hızlı ve güvenilir hizmetler için hemen bizimle iletişime geçin ve profesyonel hizmetlerimizi daha yakından görün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi