Samsung Arka Planda Klavye Görünüyor

Samsung arka planda klavye görünüyor sorunu ile son zamanlarda pek çok kullanıcının karşılaştığını söylemek doğru olur. Amoled ekranlarda kronik bir sorun olarak karşımıza çıkan klavye görüntüsü ya da lekeler, çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Ekranda oluşan bu görüntüler, bazı konulara dikkat edilerek engellenebilir. Ancak normal bir kullanım ile ortaya çıkan bu sorun tamamen Amoled sıkça görülen problemlerden biridir. Amoled ekranların yapıları gereği yüksek parlaklık ve sabit görüntü altında bu tür problemler meydana getirdiğini söylemek yanlış olmaz. Bu nedenle ekrana klavye yansıması gibi görüntüler ile karşı karşıya kalmamak için ilk olarak yapılması gereken ekranı çok yüksek parlaklıkta kullanmamaktır. Samsung Amoled ekranlarda yaşanan bu sorunu önlemek adına öncelikle bu hususa dikkat etmek yerinde olur.

Samsung arka planda klavye görünüyor problemi Amoled ekranların doğası gereği çok sık görülen bir sorun ıolma özelliği taşır. Bunun yanında Samsung’un bazı modellerinde ekran yanması ya da başka bir uygulamanın görüntülerinin ekranda kalması gibi problemler ile pek çok kullanıcının karşılaştığını söylemek gerekir. Örneğin Samsung S8 modellerinde klavye yansıması ya da leke oluşumu gibi pek çok farklı şikayet ön plana çıkmaktadır. Samsung s8 ekranda klavye izi meydana gelmesi halinde ise yapılması gereken bir an önce ekranı değiştirmektir. Bu sorun yazılımsal bir sorun olmadığı için herhangi bir uygulama ya da farklı yöntemler ile çözüme ulaştırılamaz. Bu nedenle ekranda oluşan yansımayı tamamen yok etmek için ekran değişimi yapılması şarttır.

Samsung Arka Planda Klavye Görünüyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Samsung modellerinde arka planda oluşan yansımaları ya da klavye görüntülerini ortadan kaldırmak istiyorsanız, bu konuda en etkili ve kalıcı çözümün ekran değişimi olduğunu belirtmek isteriz. Çünkü ekranda oluşan yanma ya da görüntü yansımaları donanım kaynaklı bir sorundur ve bu nedenle ekranın değiştirilmesi gerekir. Bunun dışında sistem güncellemesi, 3. Parti uygulamalar ya da farklı yöntemler ile ekran yanığını çözmek mümkün değildir. Ancak böyle bir ekran yansıması ile karşılaşmamak için birtakım püf noktalara dikkat edilebilir. Şimdi, Samsung arka planda klavye görünüyor gibi sorunların yaşanmaması neler yapılması gerekir? daha yakından bakalım.

  • Samsung Amoled ekranın yüksek parlaklıkta kullanılmaması gerekir.
  • Ekranda bir görüntünün uzun süre sabit kalmaması da önemlidir.
  • Akılı telefonlar mesaj yazmak için çok fazla tercih edilen cihazlar olması nedeniyle ekranda klavyenin uzun süre açık bırakılmaması tavsiye edilir.
  • Sürekli değişen bir arka plan ya da ekran koruyucu kullanmak klavye ya da buna benzer yansımaları önleyebilir.
  • Diğer yandan oyunlar ya da uygulamalar içerisinde ekranın sabit kalmaması bu tür sorunların yaşanmasını engeller.

Samsung Arka Planda Klavye Görünüyor Garanti Kapsamında Mıdır?

Samsun telefonlarda ekranda oluşan yanma ve görüntü yansıması gibi sorunlar karşısında garanti kapsamı merak edilen konular arasında yer alır. Telefon firmaları genelde kullanıcı kaynaklı hataları garanti kapsamında değerlendirmez ve bu nedenle ekran değişimi için kullanıcılardan ücret talep eder. Ekran yanması ya da ekranda klavyenin belirmesi gibi sorunlarda ise aynı durum söz konusu olur. Samsung teknik servis oluşan sorunun kullanıcı hatası olduğu ileri sürer bu yüzden ekran değişim için telefonun değerine göre ücret talep eder. Aslında ekranda meydana gelen bu sorun kullanıcı kaynaklı bir hata değildir, ancak firma bunun kullanıcı hatası olduğunu iddia eder ve ekran değişimini garanti kapsamında yapmaz.

Samsung Arka Planda Klavye Görünüyor Sorunu İçin Kesin Çözümler

Samsung telefonların ekran değişimini yapan firmamız, aynı zamanda siz müşterilerine hızlı ve güvenilir çözümler sunar. Alanında uzman personel kadrosu ve özel ekipmanları ile ekran değişimi yapılan servisimizde telefonların içerisinde yer alan bilgiler silinmez ve bunun  yanında telefonlar sıfırlanmaz. Ayrıca ekran değişimleri oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirilir ve tüm işlemler sizlerin gözü önünde olur. Parça ve işçilik garantili hizmetleri ile müşterilerini güvence altına alan firmamız, benzer sorunlar yaşanması halinde ücretsiz destek sunmayı da ihmal etmez. Siz de uygun fiyat aralıkları ile ekran değişimi hizmeti almak için bizi tercih edebilir ve sizlere sunduğumuz profesyonel çözümleri daha yakından görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi