Samsung Batarya Değişimi

Türkiye’de akıllı cep telefonu kullanıcılarının büyük bir bölümü Samsung marka cep telefon modellerini kullanmaktadır. Cep telefonu servis hizmetlerimizde, samsung modelleri için ekran ve batarya değişim hizmetleri sunuyoruz. Samsung batarya değişimi işlemleri, telefon modeline göre farklı yöntemlerle, tarafımızdan profesyonel olarak yapılıyor. Batarya değiştirme işlemlerinde, orijinal bataryanın kullanılması, telefonun güvenli kullanımı için önemlidir. Servisimizde yaptığımız tüm batarya değişim işlemlerine garanti veriyor ve müşterilerimizin telefonlarını güvenli kullanmalarını sağlıyoruz.

Samsung Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

Samsung modellerinin çoğunda, kullanıcılar, batarya değişim işlemlerini kendileri yapabiliyor. Arka kapağı açılabilen samsung modellerinde, batarya özel yuvasına rahat oturtulabilmekte ve değiştirme işlemleri çok kolay olmaktadır. Ancak samsung A serisi modellerde, arka kapak pres yapıştırma olduğu için batarya değiştirme işlemleri servisimizde yapılmalıdır. Batarya değiştirme işlemlerinde, arka kapağı açabilmek için kapak kenar kısımlarını ısıtıyor ve yapıştırıcının yumuşamasını sağlıyoruz. Daha sonra özel aparat ile kapağı kaldırıyor ve batarya değişimini gerçekleştiriyoruz. Samsung model çeşitleri çok fazladır ve her modelin batarya değişim yöntemi değişmektedir. Uzman olarak batarya değişimi ya da telefon arıza tamirlerinin güvenli olarak yapılmasını sağlıyoruz.

Batarya Değişiminin Önemi?

Son dönemlerde, çeşitli internet siteleri ve haber sitelerinde cep telefonu bataryalarında patlama meydana geldiği haberleri yer almaktadır. Bu cep telefonlarında batarya değişiminin önemini ve batarya değiştirirken nelere dikkat edilmesi gerektiğini gösteriyor. Samsung modellerinde kullanılan bataryalar, uzun süre kullanım sonrası ya da yanlış şarj etme işlemleri nedeniyle şişme yapmaktadır. Bu durumda olan bataryalar değiştirilmediğinde, telefonun güvenli kullanılmasını engelleyecek ve güvenlik açısından risk oluşturacaktır. Hasar gören ya da pil sağlığı seviyesi düşük olan bataryalar en kısa sürede değiştirilmelidir.

Samsung Batarya Değişimi

Samsung Pil Sağlını Öğrenme?

Samsung modellerinde, işletim sistemi Android kullanılmaktadır. Her modelde android işletim sisteminin farklı sürümleri kullanılmaktadır. Samsung batarya sağlığının öğrenilmesi, batarya değişimine gerek olup olmadığını, bataryanın ne zaman değiştirilecek olmasının belirlenmesini sağlayacaktır. Samsung modellerde, pil sağlığının öğrenilebilmesi için özel uygulama yüklemek gerekiyor.

Kullanıcılar, Google play üzerinden, Accubattery uygulamasını indirenler, uygulama üzerinden istedikleri zaman batarya sağlığını görebilecektir. Uygulama çalıştırıldıktan sonra pil ömrü sekmesi seçilir ve ekranda, bataryanın verimlilik kapasite bilgisi görüntülenir. Bu uygulamayı kullananlar, istedikleri zaman telefonlarında takılı bulunan bataryanın durumun kontrol edebilecektir.

Batarya Değişimi Fiyatı Ne Kadar?

Batarya değişim fiyatları konusunda bilgi almak isteyenler, servisimizi arayarak, kullanmış oldukları modeli belirterek, güncel fiyat bilgilerini alabiliyorlar. Samsung modellerinde kullanılan batarya türlerine göre fiyat listesi oluşturuyor ve bu liste üzerinden batarya değişim işlemlerini yapıyoruz. Her modelde kullanılan batarya türleri farklıdır ve her model için farklı fiyat seçenekleri sunuyoruz. Servisimizde, samsun telefonların batarya değişimleri 70 TL ile 250 TL arasında yapılıyor. Orijinal batarya kullandığımız için fiyatlarımız, döviz kurlarına göre değişkenlik gösteriyor.

Pil Sağlığı Nasıl Arttırılır?

Samsung telefonlarına Accubattery uygulamasını indirenler, pil sağlığı bilgilerini öğrenebiliyor. Telefon kullanıcılarının çoğu, güvenli ve ekonomik kullanım sağlayabilmek için pil sağlığı arttırma yöntemlerini kullanmaya çalışıyorlar. Pil sağlığının arttırılabilmesi için cep telefonu ayarlar bölümünden bazı ayar kısıtlamaları yapılabilmektedir.

Pil sağlığının artırılabilmesi için yapılabilecek işlemler şunlardır;

  • Ekran parlaklığının kısıtlanması,
  • Bluetooth ve konum bilgileri kapalı olmalı,
  • Kullanılmadığı durumlarda internet ağ erişimleri kapalı tutulmalı,
  • Hareketli duvar kağıtları seçilmemeli,
  • Uygulamalar için otomatik güncelleme seçilmemeli,
  • Pil performansını artırma seçeneği işaretlenmelidir.

Samsung modellerinde ayar bölümleri, android sürümlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Servisimizde, tüm modeller üzerinde, istenilen her türlü ayar yapılmakta ve pil sağlığı en iyi seviyede artırılmaya çalışılmaktadır.

Bataryayı Uzun Süre Kullanmanın Yolları

Samsung marka cep telefonlarında, bataryaların verimliliğini etkileyen çeşitli hususlar vardır. Bataryanın uzun süre kullanılabilmesi için dikkat edilmesi gereken ilk işlem, doğru şarj yöntemlerinin ve cihazlarının kullanılmasıdır. Orijinal olmayan şarj cihazları, şarj süresini uzatırken, zamanla batarya yapısına zarar verebilecektir. Günlük kullanımlarda, batarya tamamen bitmeden şarja takılmamalıdır.

Şarja takıldıktan sonrada batarya %100 dolduğunda hemen şarjdan çıkartılmaktadır. Özellikle gece uyurken şarjda takılı bırakılmamalı ve uzun süre şarjda kalması önlenmelidir. Bataryanın sık şarj edilmemesi için gereksiz uygulamaların kapalı tutulması, bataryanın uzun süre kullanılmasını sağlayacaktır. Cep telefonu servis hizmetlerimizde, batarya değişim sonrasında bu bilgilerin daha fazlasını müşterilerimize aktarıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi