Samsung Batarya Kalibrasyonu

Genelde birçok mobil cihaz belirli zamanlarda batarya kalibrasyonuna ihtiyaç duyar. Özellikle uzun süreli kullanımlar sonrasında batarya kalibrasyonu gerekli hale gelir. Uzun süre kullanılan cihazlar, çoğu zaman batarya yüzde 0 seviyesine gelmeden kapanır ve kullanıcıların hazırlıksız yakalanmasına neden olur. Hatta bazen şarj seviyesinin bir anda düştüğü ya d yükseldiği durumlarda görülmektedir.

Samsung batarya kalibrasyonu genel olarak bakıldığında kolay bir işlemdir. Bu nedenle her kullanıcı rahatça ve kendi imkanları ile yapabilir. Batarya kalibrasyonu 2019 güncel halini birazdan sizlerle paylaşacak ve nasıl yapıldığını anlatmaya çalışacağız. Bu nedenle telefonunuzu hazırlamanızda fayda görüyoruz.

Samsung Batarya Kalibrasyonu Nasıl Yapılır?

Samsung cihazlarda ortaya çıkan şarj problemi, genelde bataryanın ömrünün bittiğini gösterse de kalibrasyon işlemi ile mevcut sorunu çözmek mümkün olabilir. Peki, Samsung mobil cihazlarda kalibrasyon işlemi nasıl yapılır? daha yakından bakalım.

  • Öncelikle Samsung cihazınızın arama ekranını açın.
  • Daha sonra *#0228# şeklinde tuşlama yaparak kalibrasyon ben üstüne giriş yapın.
  • Sayfanın hemen altında yer alan Quick Start butonuna tıklayın. Bu butona tıklamanız ve ardından ekran kısa süreliğine kararır ve ekran geri geldiğinde ise kilit ekranında açılır. Ekran kilidi açılarak şarj seviyesinin değiştiğini görebilirsiniz. Bu değişim artı ya da eksi şeklinde olabilir.
  • Bu işlemi şarj seviyesi sabit bir konuma gelinceye kadar tekrarlayın.
  • Şarj süresi sabitlendiğinde menüden çıkın ve cihazınızı kullanmaya başlayın.

Batarya kalibrasyonu genel olarak bu şekilde yapılır. *#0228# batarya kalibrasyonu için kullanılan bir koddur. Bu kod yardımı ile Samsung cihazlarda kalibrasyon işlemi yapılır.

Eğer bunlara rağmen hala bataryanızda sorun varsa ve aynı sorunları yaşamaya devam ediyorsanız, daha ciddi bir sorunun olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu tür durumlarda siz müşterilerine her zaman yardımcı olan firmamız, bünyesinde yer alan konusunda uzman personelleri ile Samsung cihazlarınızda yaşadığınız şarj sorunlarını kısa sürede çözecektir. Siz de profesyonel ve kaliteli bir hizmet almak ve aynı zamanda oldukça uygun fiyatlar altında Samsung cihazlarınızdaki şarj sorunlarınıza çözüm bulmak için hemen bizimle iletişime geçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi