Telefon Açıkken Şarj Olmuyor

Telefon açıkken şarj olmuyor ve şarj olması için kapatmam gerekiyor diyorsanız, telefonunuzda yazılım ya da donanım kaynaklı bir sorun olduğunu söylemek yanlış olmaz. Sosyal platformlarda ve forum sitelerinde htc telefon açıkken şarj olmuyor kapalıyken oluyor gibi farklı başlıklar altında kullanıcılar yaşadıkları bu soruna çözüm aramaktadır. Genel olarak sıkıntılı bir süreç meydana getiren şarj sorunu, çözüme ulaştırılmadığı durumlarda ise telefonun verimli bir şekilde kullanılması mümkün olmamaktadır. Telefonlarda yaşanan teknik sorunlardan biri olan ve çeşitli yöntemler ile düzeltilebilen bu sorun için ilk olarak sorunun kaynağına ulaşılması gerekir. Şarj problemlerinin donanım mı yoksa yazılım mı kaynaklı olduğunun tespit edilmesi çözüm konusunda büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Telefon açıkken şarj olmuyor ve böyle bir durumda telefonun kapatılması gerekiyor ise yazılım kaynaklı bir sorun olması muhtemeldir. Telefon açıkken şarja bağlandığında farklı tepkiler de görülür. Bunlardan biri telefon şarj gelip gidiyor şeklinde karşımıza çıkar. Hatta telefonlarını öncelikle kapatan ve şarja takarak açan kullanıcıların 15 dakika sonra tekrar şarj sorunu ile karşılaştıkları ifade edilmektedir. Bu tür durumlarda göz ardı edilmemesi gereken sorunun donanımsal ya da yazılımsal olabileceğidir. Çözüm için bu ana etkenlerin çevresinde inceleme yapmak ve buna göre çözüm yolları üretmek önemli bir konumda yer alır. Yani yaşanan bu sorunu hem yazılım açısından hem de donanım açısından değerlendirerek çözüm üretmek her zaman için daha doğru olacaktır.

Telefon Açıkken Şarj Olmuyor Sorunu Çözümü

Günümüzde akıllı telefonların kronik sorunları arasında yer alan şarj problemleri, bazen oldukça ilginç bir şekilde karşımıza çıkabilmektedir. Bunlardan biri ise telefon açıkken şarj olmuyor kapalıyken oluyor şeklinde ön plana çıkmaktadır. Telefonlar çeşitli nedenlere bağlı olarak kapalıyken şarj olmakta ve açıkken bir türlü şarj olmamaktadır. Böyle bir durumda ise yapılması gereken çeşitli uygulamalar yer alır. Bu uygulamalar sayesinde yaşanan şarj problemlerini ortadan kaldırmak ve telefonu eski haline getirmek mümkündür. Şimdi, telefonlar açıkken şarj olmadığı durumlarda neler yapılabilir? Daha yakından bakalım.

  • İlk olarak telefonu kapatın ve yeniden başlatın.
  • Bunun ardından şarj aletinin hem adaptörünü hem de kablosunu kontrol etmekte fayda vardır.
  • Telefonunuzun işletim sistemini mutlaka güncelleyin.
  • Şarj soketi içinde biriken toz ve tüy gibi birikintileri kulak çubuğu ya da yumuşak bir fırça yardımı ile alın. Soket içerisinde yer alan diğer dış etkenler şarj kablosunun ucu ile sokette bulunan pinlerin birbirine temas etmesini engelleyebilir.
  • Şarj aletinin takılı olduğu prizin sorunsuz bir şekilde çalıştığından emin olun.
  • Hala çözüme ulaşamadıysanız bir de reset atmayı deneyin.
  • Şarj sorununun devam etmesi halinde donanımsal bir sorun meydana gelmiş olabilir. Bu tür durumlarda kullanıcıların profesyonel destek almalarında fayda vardır.

Telefon Açıkken Şarj Olmuyor Garanti Kapsamında Mıdır?

Telefonlarda garanti süreci genel olarak 2 yıl olarak belirlenir ve bu süre zarfı içerisinde herhangi bir sorun yaşanması halinde ücretsiz destek sunulur. Ancak ücretsiz destek alınabilmesi için oluşan arızada kullanıcı hatası olmaması gerekir. Telefonun açık olduğu durumlarda şarj almaması da yine garanti kapsamına girmeden önce kullanıcı hatası değerlendirmesine alınır. Eğer herhangi bir kullanıcı hatası yoksa şarj problemi garanti kapsamında tamir ve onarıma alınır. Kullanıcı hatası olması durumunda ise garanti kapsamında hizmet verilmez ve tamir ücretli bir şekilde gerçekleştirilir. Telefonlarda meydana gelen her arızada olduğu gibi şarj problemlerinde de kullanıcı hatası önemli bir konumda yer alır.

Telefon Açıkken Şarj Olmuyor Sorunu İçin Hızlı ve Kalıcı Çözümler

Telefon tamir ve onarım alanında müşterilerine hızlı ve kaliteli çözümler sunan firmamız, aynı zamanda parça ve işçilik garantili hizmetleri ile öne çıkar. Firmamız, açık olduğu halde şarj olmayan ve bunun tam aksine kapalıyken şarj olan telefonlardaki arızaların giderilmesinde önemli hizmetler sunar. Uzman teknisyenleri kadrosunda bulunduran firmamız, siz müşterileri için profesyonel hizmetlerin en doğru adresidir. Batarya değişimi başta olmak üzere diğer donanım parçalarını hiçbir sorun yaşamadan değiştiren telefon servisimiz sayesinde sizde kısa sürede istenen çözümlere ulaşabilirsiniz. Şarj problemlerini ortadan kaldırmak ve telefonunuzu tekrar sorunsuz bir şekilde kullanmak için hemen bizimle iletişime geçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi