Telefon Batarya Ömrü Uzatma

Telefon batarya ömrü uzatma konusunda her kullanıcı derin bir araştırma içerisine girmektedir. Çünkü son zamanlarda akıllı telefonların şarjları oldukça hızlı bir şekilde tükenmekte ve özellikle gün içerisinde yeterli gelmeyen şarj kullanıcıların zor anlar yaşamasına neden olmaktadır. Hatta bu konuda kullanıcıların telefon batarya ömrü ölçme gibi programlar ile telefon bataryalarını kontrol ettiklerini dahi söylemek yanlış olmaz. Ancak biten bir batarya için ölçme ya da kontrol testleri için artık geç kalındığı bir gerçektir. Bu nedenle daha en başından bataryanın ömrünü uzatmak için yapılması gerekenler vardır ve geç kalınmadan gerekli uygulamaların yapılarak batarya ömrünün uzatılması gerekir.

Telefon batarya ömrü uzatma çok fazla üzerinde durulan ve kullanıcıların yakından ilgilendiği konular arasında yer alır. Tabi her konuda olduğu gibi telefon batarya ömrünü uzatmak için yapılması gerekenler de olduğunu söylemek isteriz. Bu uygulamalar ile telefonlarda bataryaları daha uzun süreli kullanmak ve belirli bir zaman batarya sorunları ile uğraşmamak mümkündür. Eğer siz de telefonlarınızda batarya sorunları yaşamak istemiyorsanız ve bataryanızı daha verimli bir şekilde kullanmak istiyorsanız, öncelikle neler yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Akıllı telefonlarda batarya ömrünü uzatmak için neler yapılabilir? Daha yakından göz atalım.

Telefon Batarya Ömrü Uzatma Nasıl Olur?

Akıllı telefonlarda son zamanların en dikkat çeken donanımlarından biri olan bataryalar, kimi zaman telefon pil ömrü testi kimi zaman da telefon kendi ayarlarındaki menüsünden kontrol edilmektedir. Telefon şarjının verimli kullanılmasında öncü bilgiler veren bu işlemler ile kullanıcılar sorun yaşamamak adına birtakım önlemler alma yoluna gider. Ancak bu konuda dikkat edilmesi gereken önlem almak için geç kalınmamasıdır. Çünkü belirli bir seviyenin altına inmiş batarya sağlığını düzeltmenin pek de mümkün olmadığı bir gerçektir. Şimdi, telefon batarya ömrü uzatmak için yapılması gerekenler nelerdir? bunlara bakalım.

  • Telefonlarınızı şarj uyarısı vermeden ya da ilk uyarıyı aldığınız anda şarj edin. Şarj tamamen bitene kadar beklemeyin.
  • Telefon bataryasını yeniden kalibre edin. Öncelikle şarjın tamamen bitmesini sağlayın ve sonra şarj takarak şarjın tam olarak dolmasını sağlayın. Bu bataryanın kalibre edilme işlemidir.
  • Şarj için her zaman orijinal şarj adaptörü ve kablosu kullanın. Yan sanayi şark aletleri telefon bataryasına gelen akımı bazen ayarlayamaz ve bunun ardından batarya zarar görebilir.
  • Mümkün oldukça telefonu şarj sırasında kullanmayın.
  • Telefonlarınız şarj istasyonlarında şarj etmekten kaçının.
  • Arka planda çalışmaya devam eden uygulamaları ve özellikle GPS’i kapalı tutun.
  • WiFi, Bluetooth, GPS ve 3G gibi kablosuz bağlantılar genel olarak çok fazla şarj tüketimi yapar. Bu yüzden kablosuz bağlantıları kapalı tutmaya özen gösterin.
  • Ekran parlaklığını otomatik kontrast şeklinde ayarlayın. Çünkü bu özellik ortam ışığına bağlı olarak ekran tarafından tüketilen şarjın en aza indirgenmesinde etkilidir.

Telefonda Batarya Sorunu Garantiye Girer Mi?

Eğer telefonlarda oluşan batarya sorunu kullanıcı kaynaklı ise garanti kapsamında tamir ve onarım hizmetleri almak zor olabilir. Çünkü garanti hizmetlerinde öncelikli koşul ortaya çıkan arızada kullanıcı hatası olmamasıdır. Ancak batarya sorununun kullanıcı kaynaklı olmadığı durumlarda ise garanti hizmetleri devreye girer ve bunun yanında tamir ve onarım hizmetleri ücretsiz olarak sunulur. Garanti kapsamında olmayan tamir hizmetleri ise ücretli bir şekilde yapılır. Bu nedenle bir kullanıcı olarak batarya sorunlarında kullanıcı kaynaklı hataların çok önemli olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Telefon Batarya Ömrü Uzatma Konusunda Kalıcı Çözümler

Akıllı telefonlarda yaşanan şarj problemlerinde sektörün önde gelen firmalarından biri olarak hızlı ve kaliteli çözümler sunmaktayız. Konusunda uzman personel kadrosu ve son sistem ekipmanları ile telefon arızlarının tamir ve onarımında kalıcı çözümler ortaya koyan firmamız ile siz de istenen çözümlere ulaşabilirsiniz. Telefon içerisinde yer alan bilgilerin güvenliğine önem veren ve tamir ve onarım esnasında diğer donanımlara zarar gelmemesi için gereken tüm önlemleri alan bir firma ile çalışmak istemez misiniz? O halde hemen parça ve işçilik garantili hizmetleri ile sizlere kaliteli bir çalışma süreci sunan firmamıza gelin ve anında etkili çözümlerimize ortak olun. Kaliteli bir hizmeti uygun fiyatlarda almak ve aynı zamanda kalıcı çözümler elde etmek için firmamıza gelmeniz yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi