Telefon Ekran Kayması Nasıl Düzeltilir?

Telefon ekran kayması nasıl düzeltilir sorusu birçok kişinin merak ettiği ve servislere götürmeden de bu sorunu çözüp çözmeyeceğini öğrenmek için cevabını aradığı sorulardan birisidir. Telefonlarda ekranda ortaya çıkan görüntünün tak olarak ekrana oturmaması ve sağa ya da sola kayması durumu ekran kayması olarak tanımlanmaktadır. Bunun yanı sıra görüntülerde bulanıklaşmaya başlama ve çizgilerin ortaya çıkması da ekran kayması olarak tanımlanabilmektedir.

Telefonlarda ekran kayması düzeltme işlemleri profesyonel ekipler tarafından yapılmalıdır. Bu sorunun çözümünde yazılım kısmında uygulanacak çözümler, batarya ve ekran değişimleri ve son olarak ekrana görüntü aktaran birimlerin değiştirilmesi ile birlikte ekran kayması problemleri ortadan kaldırılabilmektedir.

Telefon Ekran Kayması Neden Olur?

Telefon ekran kayması nasıl düzeltilir sorusunun yanıtını alan kişiler olabilecek en kısa süre içerisinde telefonlarını telefon tamiri işlemi için firmamıza getirmelidir. Firmamıza ilk olarak bu arızanın sebebi araştırılırken arızaya sebep olan durumun ortadan kaldırılması sağlanmaktadır. Bu sayede sorunun kısa vadede tekrarlanması engellenmektedir. Firmamızın bu güne kadar sahip olduğu tecrübeye göre ekran kayması ya da telefonda renk kayması problemleri;

  • Kalitesiz şarj cihazı kullanımı,
  • Oyunların uzun süre oynanamaya devam ederek telefonun fazla ısınması,
  • Ekrana darbe alınması ya da basınç uygulanması,
  • Telefona uygun olmayan sert yapılı kılıfların kullanımı,
  • Bataryaların şişmesi,
  • Görüntü birimlerinin küçük elemanlarında sorunların oluşması gibi sebeplerden ortaya çıkmaktadır.

Telefon Ekran Kayması Onarımı Ne Kadar Tutar?

Birçok kişi telefonlarının en değerli parçaları olarak ekranlarını görmektedir. Ekranlarda yaşanan sorunlar telefonların kullanımına direkt olarak etki ettiği için insanlar ekranlarını olabildiğince korumaya çalışırlar. Genelde telefon ekran arızaları yüksek seviyelerde harcama gerektiren durumlar olduğu için de bu korumalar daha yoğun bir şekilde gerçekleşmektedir. Telefonda ekran kayması olduğunda sorunun çözümü fiyatı belirlemektedir.

Eğer ekranların değişimine gerek olmadan küçük parçalar değişirse maliyet çok yüksek olmamaktadır. Ancak yalnızca çözüm için ekran değişimi uygun görülmüşse fiyat biraz daha artmaktadır. Firmamız tüm onarım işlemlerinde sektörün en ekonomik fiyatlarını sunduğu için müşterilerimiz hiçbir problem yaşamamaktadır.

Telefon Ekran Kayması Nasıl Düzeltilir?” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi