Telefon Kulaklık Görüyor Ama Ses Yok

Telefon kulaklık görüyor ama ses yok sorunu akıllı telefonlarda son zamanlarda sık sık görülen problemler arasında yer alır. Hatta birçok kullanıcı yaşadığı bu sorun konusunda forum siteleri ve sosyal mecralarda kulaklıktan ses gelmiyor android ya da iPhone şeklinde başlıklar açarak karşılaştığı bu soruna çözüm aramaya çalışır. Tabi akıllı telefonlarda kulaklık takıldığı anda ses gelmemesinin çeşitli nedenleri vardır. Hatta telefon kulaklığı gördüğü halde açılan müzik ya da videoda hiçbir tepki vermez. Bu tür durumlarda öncelikle sorunu ortaya çıkmasına neden olan etkenleri araştırmak ve bulmak çözüm konusunda etkili olur. Çünkü kulaklık telefon tarafından algılandığında ses gelmiyor ise muhtemelen telefondan ya da kulaklıktan kaynaklı bir sorun olduğunu söylemek doğru olur.

Telefon kulaklık görüyor ama ses yok şeklinde sorunlar donanım ya da yazılım kaynaklı olabilir. Bu yüzden öncelikle kullanıcıların kendi çabalarıyla da çözebilecekleri yazılım kaynaklı sorunlar üzerinde inceleme yapmak gerekir. Yani telefon ile ilgili bazı ayarların tekrar yapılması veya telefonun kapatılarak yeniden açılması sorunu çözebilir. Bunların dışında donanım kaynaklı sorunlar da aynı şekilde telefon kulaklığında bu tür sorunların meydana gelmesine neden olabilir. Ayrıca kulaklık sorunları hemen her akıllı telefonda yaşanır ve hemen hemen birbiri ile aynı sorunlar olarak karşımıza çıkar. Kulaklıktan ses gelmiyor samsung modelleri ile iPhone modellerinin yaşadığı benzer sorunlar olma özelliği taşır. Bu nedenle her iki model içinde çözüm yolları çok fazla benzerlik gösterir.

Telefon Kulaklık Görüyor Ama Ses Yok Sorunu Nasıl Çözülür?

Akıllı telefonlarda yaşanan kulaklık problemleri yazılım ya da donanım kaynaklı olabileceği için kullanıcıların ilk olarak dikkat etmesi gereken konu yazılımsal çözümlerdir. Bazen telefonun kendi kulaklığı takılsa bile bir türlü ses gelmez ve telefonun kulaklığı algılamasına rağmen bu durum ortaya çıkar. Bazen de telefonda kulaklık takılıyken sesi dışarı verme gibi sorunlar gün yüzüne çıkar. Telefonda kulaklık takılı olmasına rağmen sesin hala hoparlörden gelmesi her kullanıcı açısından şaşırtıcı olmakla birlikte çözüm konusunda üretken olmalarının da önüne geçer. Çünkü bu durumlar genel olarak çok fazla karşılaşılmayan durumlar arasında yer alır. Peki, telefon kulaklık görüyor ama ses yok şeklinde bir sorun nasıl çözülür? daha yakından göz atalım.

  • Kulaklık telefona takılı olduğu halde hala ses gelmiyor ise öncelikle telefonun ses seviyesi kontrol edilmelidir.
  • Bunun yanında telefon eğer sessiz modda kullanılıyorsa bu moddan kulaklık ses kontrolü tekrar yapılabilir.
  • Eğer bunlar çözüm olmadıysa telefonu yeniden başlatarak ses bir kez daha kontrol edilebilir.
  • Telefon yeniden başlatıldıktan sonra sorun devam ediyorsa reset atılarak kulaklık sorunu çözülebilir.
  • Diğer yandan telefon kulaklığının çalıştığından emin olmak önemlidir. Bu nedenle telefon öncelikle başka bir telefonda denenmelidir.
  • Telefonda yer alan kulaklık girişinin tozlanması ya da kirlenmesi de aynı şekilde ses problemlerine neden olur. Yumuşak bir fırça yardımı ile kulaklık girişini temizlemek gerekir.
  • Eğer yapılan bu deneme ve kontrollere rağmen kulaklıktan ses gelmeme problemi devam ediyorsa donanım kaynaklı bir sorun olması muhtemeldir. Böyle bir durumda yapılması gereken kulaklık soketinin incelenmesidir. Ayrıca yaşanan soruna bağlı olarak kulaklık soketinin değişmesi de gerekebilir. Donanım kaynaklı sorunlarda her zaman profesyonel bir yardım almak önem arz eder. Telefonda farklı sorunların yaşanmaması adına telefonun teknik servise götürülmesi ve uzan kişilere teslim edilmesi öncelikli koşullar arasında yer alır.

Telefon Kulaklık Görüyor Ama Ses Yok Sorunu İçin En Doğru Adres

Telefon tamir ve onarımı konusunda sektörün önemli isimleri arasında yer alan firmamız ile siz de kulaklık sorunlarınızı kısa sürede giderebilirsiniz. Akıllı telefonlarda meydana gelen kulaklık problemlerine konusunda uzman personelleri ile hizmet veren firmamız, aynı zamanda son sistem ekipman ve donanımlar ile çalışır. Parça ve işçilik garantili hizmetleri ile ön plana çıkan firmamız sayesinde siz de telefon tamir ve onarımı hizmetlerinde her zaman kendinizi güvence altında hissedebilirsiniz. Ayrıca telefonlarda gerçekleştirilen tüm işlemler siz müşterilerimizin gözü önünde yapılır. Eğer siz de uygun fiyat aralıkları ile telefon tamiri ve onarımı hizmeti almak istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçin ve profesyonel çözümlerimizi yakından görün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi