Telefon Sim Kartı Görüyor Ama Şebeke Yok!

Genel olarak akıllı telefonlarda ön plana çıkan bir sorun olan SIM kart okumasına rağmen şebeke olmaması sorunu, özellikle akıllı telefonların şebeke seçimi yapmaya çalışmasından kaynaklanır. Şebekeler arasında seçim yapmaya çalışan telefon kullanıcının bulunduğu konum nedeniyle şebekeler arası gidip gelir ve bu nedenle bir türlü şebekelerden birine tam olarak bağlanamaz. İşte böyle bir durumda telefon sim kartı okuyor ama şebeke yok şeklinde bir sonuç ile karşılaşılır.

Telefon sim kartı görüyor ama şebeke yok sorununu çözmek için öncelikle bazı ayarların yapılması gerekir. Bunun yanında kullanıcının bulunduğu konumun kapsama alanı içerisinde olması da önemlidir. Çünkü kapsama alanında yer almayan bir kullanıcı, telefonda şebeke açısından herhangi bir ayarlama sorunu olmasa da SIM kartı her hâlükârda görür, ancak yine de şebekeye bağlanmaz. Peki, kullanıcı kapsama alanı içerisinde ve buna rağmen şebeke çekmiyor böyle bir durumda ne yapılması gerekir? daha yakından bakalım.

Telefonda Şebeke Sorunu Nasıl Çözülür?

Akıllı telefonlarda sık sık karşımıza çıkan şebeke sorunu, çoğu zaman telefonun SIM kartı okumasına rağmen ön plana çıkan bir durumdur. Böyle bir durumla karşılaşan akıllı telefon kullanıcılarının ilk olarak yapması gereken kapsama alnı içerisinde olduklarından emin olmalarıdır. Bunun ardından ise aşağıdaki yollar izlenebilir;

  • Ayarlar sekmesine girin.
  • Açılan menüden Mobil Ağlar sekmesine geçin.
  • Daha sonra Tercih Edilen Ağ Türü sekmesinden SIM kartınız için en uygun olanı seçin.
  • Bu bölümde genelde 4,5G/3G veya 2G/3G ayarları bulunur.
  • Telefon sürekli şebekeler arası geçiş yapmaya çalışırken şebeke seçiminde ve bağlantı kurmakta zorlanır.
  • Şebeke sorununu ortadan kaldırmak için genelde seçenekler arasında yer alan 3G ve 4,5G gibi tekli seçimlerden birinin tercih edilmesi etkili olacaktır.

Bunları yapmanıza rağmen hala şebeke sorunu yaşamaya devam ediyorsanız, yapmanız gereken bizimle iletişime geçek ve telefon arızalarının tamir, bakım ve onarımında profesyonel hizmetler veren firmamızdan yararlanmaktır. Şebeke sorununun düzelmemesi yazılımsal ya da donanımsal kaynaklı olabilir. Bu nedenle sorunun çözümü için bizi tercih edebilir ve sizlere müşteri odaklı çözümler sunmamızı sağlayabilirsiniz.

Telefon Sim Kartı Görüyor Ama Şebeke Yok!” te bir düşünce

  1. ergun diyor ki:

    Telefonuna sim kart takılı ama servis yok diyor ve ayarlara girdiğimde sim kart takın diyor sim kartını değiştirdim yetkili servise götürdüm sorun düzelmedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi