Telefon Suya Düştü Titriyor

Telefon suya düştü titriyor diyorsanız ve bu konuda ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, şimdi sizler için sunacağımız çözüm yöntemleri ile siz de yaşadığınız sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Telefonların suya düşmesi genel anlamda bakıldığında ciddi sorunlardan biri olarak karşımıza çıkar. Çünkü suya düşen telefonlar hem titremeye devam eder hem de sudan çıkarıldıktan sonra da belirli bir süre titremesini sürdürür. Hatta telefon suya düştü açılmıyor gibi şikayetler de suya düşen telefonlarda sıkça görülen sorunların başında gelir. Suyun iç donanımlara kadar nüfuz etmesi ve donanımlarda kısa devre oluşturması genelde bu tür sorunların ortaya çıkmasındaki başlıca etkenler arasında yer alır.

Telefon suya düştü titriyor sorunu için ilk olarak yapılması gerekenler arasında telefonu hemen sudan almak karşımıza çıkar. Ayrıca telefon ne kadar kısa süre içerisinde sudan çıkarılırsa o kadar iyidir. Çünkü hızlı bir şekilde müdahale etmek suyun diğer donanımlara ulaşmasının önüne geçer. Bunun ardından ise genel olarak tavsiye edilen suya düşen telefon tamiri konusunda ilk adımı atmak ve telefonu en yakın teknik servise götürmektir. Genelde kullanıcılar, fön makinesi ya da pirinç aracılığı ile telefonu kurutmaya çalışır. Ancak bu yöntemler tavsiye edilmez ve bu nedenle uygulanmaması gerekir. Özellikle fön makinesi uygulaması telefona giren suyun farklı donanımlara ilerlemesini ve telefonun tamamen uyumasına neden olabilir. Bu nedenle böyle bir uygulamanın tercih edilmemesi daha uygun olacaktır.

Telefon Suya Düştü Titriyor Arızası Nasıl Çözülür?

Genelde akıllı telefonlarda sık görülen suya düşme sorunu kimi zaman tuvalette internet keyfi yaparken kimi zaman da lavaboda tıraş olurken kullanıcıların karşılaştığı problemler arasında yer alır. Akıllı telefonlar için önemli problemlerden biri olması çeşitli olumsuzlukların ön plana çıkmasını sağlar. Bu tür durumlarda öncelikle telefonların bataryası çıkarılması gerekir. Bataryası çıkarılan telefonda bataryayı takınca telefon titriyor şeklinde sorunların da sık sık gündeme geldiğini söylemek yanlış olmaz. Peki, suya düşen telefonda oluşan arızalar ya da titreme sorunları nasıl giderilir? Bunlara bakalım.

  • Öncelikle telefon olabildiğince hızlı bir şekilde düştüğü sudan çıkarılmalıdır.
  • Sudan çıkarılan telefonda ilk olarak yapılması gerekenlerden biri bataryanın çıkarılması gerektiğidir.
  • Daha sonra ise kuru bir bez ya da emici mendiller yardımı ile telefon güzelce kurulanmalıdır.
  • Kurulamanın ardından SIM kart da çıkarılmalı ve başka bir bileşen varsa bunlar da aynı şekilde hızlıca çıkarılmalıdır.
  • Bunun ardından vakumlu makineler ya da elektrik süpürgesi ile telefondaki su çekilmelidir.
  • Bu işlemlerin sonrasında telefon en az 24 saat kadar kuru bir yerde dinlenmeye bırakılmalıdır.
  • Dinlenme sürecinin ardından batarya takılmadan telefon şarj edilmeli ve bu sırada açılmalıdır.

Tüm bunların ardından yaşanan soruna çözüm bulamadığınız taktirde telefonu kendi imkanlarınız ile sökmemeniz ve parçalarına ayırmamanız gerekir. Bunun içinse öncelikle yapılması gereken profesyonel bir destek almaktır. Çünkü kullanıcıların telefonları kendi imkanları ile parçalarına ayırması farklı donanımların zarar görmesine neden olabilir. Bu nedenle yanlış uygulamalar yapılmaması için bir teknik servise gitmek ve sorunu bu şekilde çözmek daha etkili olacaktır. Ayrıca garantiden yararlanmak adına gerçekleri kesinlikle saklamayın ve telefonun suya düştüğünü ya da bir şekilde sıvı ile temas ettiğini açıkça anlatın. Garanti kapsamında hizmet almak adına gerçekleri saklamanız başta telefonunuz, daha sonra da mali açıdan sizin için olumlu sonuçlar doğurmayacaktır.

Telefon Suya Düştü Titriyor Sorunu İçin En Doğru Adres

Eğer siz de cep telefonlarınızda sıvı teması ya da suya düşme gibi problemler le karşı karşıya kalıyorsanız, yapmanız gereken hemen firmamız ile iletişime geçmektir. Konusunda uzman personel ve son sistem ekipmanları ile suya düşen telefonların tamir ve onarımında kaliteli ve titiz bir işçilik ortaya koyduğumuzu belirtmek isteriz. Telefonların tüm arızalarında parça ve işçilik garantili hizmetleri ile sizleri güvence altına alan firmamız, aynı zamanda uygun fiyat politikasıyla da sizlere yardımcı olur. Aynı zamanda hızlı ve güvenilir ile telefonlarınızın diğer aksamlarına zarar vermeden kısa sürede sorunlarınızı çözer. Siz de hem kaliteli hem de sorunsuz bir tamir ve onarım hizmeti almak istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçin ve siz de profesyonel hizmetlerimizde dahil olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi