Telefon Yere Düştü Açılmıyor

Telefon yere düştü açılmıyor gibi sorunların son zamanlarda kullanıcılar tarafından çok fazla yaşandığını söylemek yanlış olmaz. Genelde donanım kaynaklı sorunların ortaya çıktığı bu durumlar, telefonun farklı bölgelerinde oluşan problemler nedeniyle ön plana çıkmaktadır. Siz de çevrenizde telefon yere düştü açılmıyor şarj olmuyor şeklinde şikayetler ile karşılaşmışsınızdır. Bazen ses ve görüntü konusunda şikayetlerin arttığı telefonun yere düşmesi sonrası, bazen de telefonun açılmaması gibi durumlar gün yüzüne çıkmaktadır. Tabi kullanıcıların çoğu böyle bir durum karşısında ne yapması gerektiğini tam olarak bilmediği için panik yapar ve yaşanan sorunu nasıl çözeceğini bilemez.

Telefon yere düştü açılmıyor ise bu konuda ilk akla gelen anakartın zarar görmesi olmaktadır. Telefon hiçbir şekilde açılmıyorsa ya da tepki vermiyorsa telefon içerisinde önemli bir parçanın zara görmüş olması muhtemeldir. Ayrıca bu tür durumlarda telefon düştü ekran siyah ya da ekran ön cam çatlaması gibi durumlar ile de karşı karşıya kalmak mümkündür. Sorun ne olursa olsun yapılması gereken öncelikle profesyonel bir yarım almak ve telefonu en yakın servise götürmektir. Çünkü kullanıcıların bilinçsizce telefon üzerinde denemeler yapması ya da sorunu çözemeye çalışması hiçbir zaman tavsiye edilmez. Bu nedenle telefonun uzman teknisyenler tarafından görülmesinde her zaman için fayda vardır.

Telefon Yere Düştü Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

Günümüzde hemen herkes akıllı telefon kullanıcı olma yolunca ilerlemektedir. Hal böyle olunca geniş bir piyasa edinen akıllı modeller farklı sorunlarla da gün yüzüne çıkmaktadır. Eğer akıllı telefonunuz yere düştüyse ve bunun ardından tekrar açılmıyorsa öncelikle dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Çünkü yanlış uygulamalar ile telefon olduğundan daha kötü bir hale gelebilir ve verilen zarar ile telefon tamamen kullanım dışı kalabilir. Bu nedenle telefonu yere düşen bir kullanıcının öncelikli görevi telefonunu en yakın teknik servise götürerek inceletmek olmalıdır. Akıllı telefonlar yere düştüklerinde genelde;

  • Anakart sorunları
  • Ön cam kırılması ya da çatlaması
  • Görüntü ve ses sorunları
  • Açma ve kapama ya da ses düğmesi sorunları
  • İç ekran kırılması
  • Dokunmatik sorunları
  • Ekrana mürekkep akması

Gibi sorunlar ile karşı karşıya kalır. Bu tür durumlarda yapılması gereken telefonun bir teknik servis tarafından incelenmesi ve sorunun neden kaynaklandığının bulunmasıdır. Ayrıca ekran sorunları için de genel olarak bakıldığında ekran değişimi tavsiye edilir. Ekran değişimleri de yine bir uzman tarafından yapılmalıdır. Yaşanan sorunların arasında telefon yere düştü ses var görüntü yok ya da telefon açılmıyor gibi farklı problemler ile karşılaşılabilir. Bu nedenle tamir ve onarım hizmetlerinin teknik servislerden alınması ve bu konuda uzman olan kişiler ile çalışılması gerekir.

Telefon Yere Düştü Açılmıyor Garanti Kapsamına Girer Mi?

Akıllı telefonlarda garantili hizmetlerden yararlanmak için ön koşul her zaman kullanıcı hatasıdır. Eğer oluşan sorun bir kullanıcıya bağlı olarak ortaya çıkmış ise satıcı firma telefonu tamir ve onarım konusunda garanti kapsamına almaz. Çünkü garanti hizmetlerinde kullanıcı kaynaklı hatalar satıcı firmanın sorumluluğunda değildir. Tabi bunun tersi durumlarda ise garanti hizmetleri her zaman olduğu gibi devreye girer ve telefonda oluşan sorun ücretsiz bir şekilde giderilir. Ancak kullanıcı kaynaklı hatalarda tamir hizmetlerinden ücret alınır ve aynı zamanda parça değişimleri de piyasa oranında kullanıcıya fatura edilir. Garanti kapsamında tamir edilen telefonlara ise ücretsiz şekilde hizmet verildiğini de söylemeden geçmeyelim.

Telefon Yere Düştü Açılmıyor Sorunu Kaliteli Çözümler

Telefonlarınız çeşitli nedenlere bağlı olarak yere düştüyse ve açılmıyor ise hemen firmamıza gelin, sizlere bu konuda hızlı ve kaliteli çözümler sunalım. Telefon servisimizde tüm telefon arızaları hızlı ve güvenilir çözümler ile giderilir. Bunun yanında sorunların anlaşılmasında alanında uzman bir ekip yer alır ve yere düşen telefonun sorunu kısa sürede anlaşılarak çözüm yoluna gidilir. Gerektiğinde parça değişimi yapılır ve bunun yanında parça ve işçilik garantili hizmetler ile müşterilere yardımcı olunur. Ayrıca tamir ve onarım hizmetlerinde son sistem ekipmanlar ile hizmet verilir ve bu sayede farklı sorunların yaşanmasının da önüne geçilmiş olur. Sektör bazında en uygun fiyatların yer adlığı firmamıza siz de gelin ve sizlere en kısa süre içerisinde yardımcı olalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi