Telefonda Mürekkep Akması Neden Oluşur ve Çözümü

Telefonda mürekkep akması neden oluşur ve çözümü hakkında bilgiler vereceğimiz bu yazımızda yaşanılan bu sorunun üstesinden nasıl geleceğiniz konusunda sizlere yardımcı olacağız. Siz de akıllı telefonlarınızın ekranında mürekkep akması gibi durumlar karşısında ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, yazımızı detaylı bir şekilde inceleyebilir ve yapılması gerekenlerin neler olduğunu daha yakından öğrenebilirsiniz.

Telefonda mürekkep akması neden oluşur ve çözümü şeklinde yaşanan sorunlar, akıllı telefonlarda sıkça görülen problemler arasında yer alır ve bu sorun birtakım nedenlere bağlı olarak meydana gelir. Özellikle telefonun darbe alması gibi durumlarda ekranda mürekkep akması gibi sorunlar çok fazla görülür. Ayrıca mürekkep akmasının bir başka nedeni de telefonun sıkışması ya da baskıya maruz kalması sonucunda ortaya çıkar. Telefonda mürekkep akması neden olur? sorusuna verilecek yanıtlar genel olarak bu şekilde karşımıza çıkar.

Telefonda Mürekkep Akması Nedenleri Nelerdir?

Akıllı telefonlarda mürekkep akması her zaman olmasa da bazen karşımıza çıkar. Bu durum belirli nedenlere bağlı olarak kendisini gösterir ve ekranın kullanılmaz hale gelmesine neden olur. Bazen ekranın tamamını bazen de bir kısmını mürekkep kaplar ve böyle bir durumda ekran görsel açıdan işlevini yitirir. Hatta konu ile ilgili bazı forum sitelerinde samsung telefon mürekkep akması şeklinde başlıklar ile karşılaşmak ve kullanıcıların yaşadıkları soruna çözüm aradıklarını görmek mümkündür. Bu durumun birtakım nedenleri vardır. Şimdi bunların neler olduklarına bakalım.

  • Telefonun düşmesi ya da darbe alması
  • Telefonun herhangi bir şekilde sıkışması
  • Cepte ya da dış ortamda telefonun baskıya maruz kalması
  • Ekranın kalitesiz ya da yan sanayi bir ekran olması

Akıllı telefon ekranlarında ortaya çıkan mürekkep akması genel olarak bu tür nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Özellikle telefonun darbe alması ya da düşmesi sorunun ortaya çıkmasında önemli etkenlerden biridir. Bu yüzden telefonların düşmelere ve darbelere karşı kılıflı bir şekilde kullanılması ve korumaya alınması önem arz eder. Aksi taktirde hiç beklenmedik anlarda telefonun darbe alarak ekranda mürekkep akmasının meydana gelmesi mümkündür.

Telefonda Mürekkep Akması Garantiye Girer Mi?

Akıllı telefonlarda çeşitli nedenlere bağlı olarak meydana gelen mürekkep akması gibi sorunlarda merak edilen durumlardan biri de garanti kapsamıdır. Kullanıcılar yaşadıkları bu sorun karşısında telefonlarını garanti kapsamında tamir ettirip ettiremeyeceklerini merak etmektedir. Mürekkep akmasında garanti kapsamı kullanıcı kaynaklı olmadığı durumlarda geçerlidir. Yani yaşanan sorun düşme, darbe alma ya da baskıya maruz kalma gibi nedenler dışında kendiliğinden meydana gelmiş ise garanti kapsamına girer ve ücretsiz bir şekilde ekran değişimi yapılabilir. Ancak sorun kullanıcı kaynaklı meydana gelmiş ise garantili işlem yapmak istisnalar dışında mümkün olmaz.

Telefonda Mürekkep Akması Çözümü

Kullanıcılar akıllı telefon ekranlarında karşılaştıkları mürekkep akması problemlerinde çoğu zaman ne yapması gerektiğini bilmez. Bu durum da daha çok telefon ekranda mürekkep dağılması nasıl geçer? sorusunu gündeme getirmektedir. Mürekkebin ekranda dağılma oranı her ne kadar olursa olsun, yapılması gereken telefon ekranının değişmesidir. Ekran değişimi yapılmadan sağlıklı bir şekilde ekranı kullanmak mümkün olmaz. Çünkü ekrana yayılan mürekkep gerek uygulamaların gerekse de arama yapılmasının önüne geçer. Telefonda video izlemek, internete girmek ya da mesajlaşmak özellikle ekranın tamamen mürekkep kaplanması ile imkansız hale gelir.

Diğer yandan mürekkep akması bazen telefon ekranını tamamen kaplamaz ve sadece belirli bir kısma yayılır. Böyle bir durumda ise ekran belli oranda işlevini kaybeder ve mürekkebin daha fazla geniş alana yayılması ve telefonda farklı problemlerin oluşması muhtemeldir. Hal böyle olunca kullanıcıların ilk olarak yapması gereken zaman kaybetmeden ekran değişimi yaptırmak ve yaşanan sorunu çözüme ulaştırmaktır.

Sektörde ekran değişimi hizmetleri konusunda önemli bir konumda yer alan ve siz müşterilerine profesyonel bir ekiple hizmet veren firmamız, hızlı ve güvenilir çözümlerin en doğru adresidir. Firmamız, ekran değişimlerini parça ve işçilik garantisi altında yapmakta ve bunun yanında sizlere oldukça kısa süre içerisinde ekran değişimi hizmeti sunmaktadır. Ayrıca sektörde yer alan en uygun fiyatlar ile ekran değişimi yapan firmamız, sizlere kaliteyi uygun fiyatlarda satın alma imkanı da sunmaktadır. Siz de hemen bizimle iletişime geçin ve ekranda mürekkep akması sorunlarınıza çözüm getirelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi