Telefonda Servis Yok Nasıl Düzelir?

Telefonda Servis Yok Nasıl Düzelir? Telefonlarda servis yok ya da şebeke bulunamıyor hataları hemen herkesin başına gelen bir durumdur. Böyle bir sorunla karşı karşıya kalındığında kullanıcıların öncelikle birtakım kontrolleri yapması gerekir. Eğer sorun yazılım yan da donanım kaynaklı değilse sorunun çözümü oldukça basittir. Yapılacak birkaç ayar ya da kontrol ile servis yok hatası sorununu düzeltmek mümkün olabilir.

Telefonda servis yok nasıl düzelir? gibi soruların son zamanlarda artış gösterdiğini söylemek yanlış olmaz. Özellikle SIM kart değişimi yapan ya da telefon değiştiren kullanıcıların şebeke sorunları ile karşılaştığını söylemek mümkündür. Peki, böyle bir durumda servis yok sorunu nasıl çözülür? daha yakından göz atalım.

Servis Yok Hatası Çözümü Nasıldır?

Servis yok ya da şebeke hatası ile karşı karşıya kalan bir kullanıcının yapması gereken her şeyden önce telefona takmış olduğu SIM kartın tam olarak yuvasını oturup oturmadığını kontrol etmesidir. Eğer SIM kartın yerleştirilmesinde bir sorun bulunmuyorsa diğer ayarların kontrol edilmesi gerekir. Bu ayaların kontrolü ise aşağıdaki gibi sıralanabilir;

  • SIM kartın telefon tarafından tanınıp tanınmadığı kontrol edilmeli
  • Telefonun şebeke bağlantısının kesilmediğine bakılmalı
  • Telefonun şebeke ayarlarından uygun şebeke seçilmeli

Tüm bunların yanı sıra telefonu kapatıp tekrar açmak da servis yok sorunu için çözüm getirebilir. Bu nedenle servis yok gibi sorunlarla karşılaşan kullanıcılarının en az bir defa telefonlarını kapatıp açmalarında fayda vardır.

Eğer tüm ayaları ve kontrolleri yapmanıza rağmen hala servis yok hatası ile karşılaşıyorsanız, bu konuda telefon tamirimi ve onarımı konusunda hizmet veren firmamızdan yardım alabilir ve bunun ardından şebeke sorunlarınızı düzeltebilirsiniz. Konusunda uzman personelleri ile siz müşterilerine hizmet veren firmamız, yazılım ya da donanım kaynaklı tüm şebeke sorunlarının çözümünde en doğru adres olarak hizmet verir. Telefonlarınızda yaşadığını şebeke sorunlarını kısa zaman içerisinde çözen firmamız, aynı zamanda siz müşterilerine oldukça uygun fiyat aralıkları ile yardımcı olur. Bu nedenle sizler de kaliteli ve profesyonel bir hizmeti uygun fiyatlar altında almak istiyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen firmamıza gelin ve sizlere tüm telefon arızalarının bakım ve onarımında en seçkin hizmetleri sunalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi