Telefonda Sesim Karşıya Gitmiyor

Telefonda Sesim Karşıya Gitmiyor; Genelde sesli aramalarda karşımıza çıkan bu durum, konuşma esnasında sesin az ya da parazitli gitmesin yanı sıra tamamen de gitmemesine neden olur. Bu konuda telefonda karşı tarafa ses az gidiyor şeklinde şikayetler ile karşılaşmak mümkündür. Çeşitli nedenlere bağlı olarak ses gitmeme sorunu için birtakım çözüm yollarından bahsetmek mümkündür. Şimdi bunların neler olduklarına daha yakından bakalım.

Sesim Gitmiyor Ne Yapmalıyım?

Telefonda sesim karşıya gitmiyor sorunları için yapmanız gereken çeşitli çözüm yöntemlerinden bahsedeceğimiz bu yazımızda sizler de yaşadığınız bu sorunun üstesinden gelebilir ve kendi imkanlarınız ile ses gitmeme sorununu çözüme ulaştırabilirsiniz. Bu konuda ilk olarak yapmanız gereken mikrofonda oluşabilecek tozlanmayı gidermenizdir. Eğer mikrofonda tozlanma meydana gelmiş ise karşı tarafa ses gitmeme konusunda sorun yaşanabilir. Böyle bir durumda mevcut tozları temizlemeniz etkili olabilir.

Telefondan Ses Gelmiyor ve Gitmiyor Çözümü

Telefonlarda karşı tarafa ses az gittiği ya da parazitli bir şekilde gittiği durumlarda yapmanız gereken parazit giderici özelliğini pasif hale etmektir. Android telefonlarda sık görülen bu durum parazit giderici ile çözüme ulaştırılabilmektedir. Parazit giderici özelliğini pasif hale getirmek için;

  • Ayarlar
  • Arama
  • Arama ayarları
  • İlave ayarlar
  • Parazit giderici seçeneği

Sekmesine kadar gidin ve burada parazit gideceği seçeneğini pasif hale getirin. Bu şekilde karşı tarafa ses gitme konusunda yaşadığınız sorun ortadan kalkabilir. Bunları yapmanıza rağmen hala sesim gitmiyor ne yapmalıyım? diyorsanız, artık yapmanız gereken telefonunuzun mikrofon soketini değiştirmektir. Mikrofon soketinin hasar görmesi donanım kaynaklı bir sorun olması nedeniyle servisler tarafından değiştirilir ve sorunun çözümü bu şekilde hallolmuş olur.

Eğer siz de birtakım çözüm yöntemleri denemenize rağmen ses gitmeme sorununu çözemediyseniz, hemen firmamıza gelin ve sizlere konusunda uzman personellerimiz ile kaliteli hizmetler sunalım. Deneyimli ve tecrübeli elemanlarımız telefonunuzun mikrofon soketinin değişimini en kısa sürede yapar ve bunun ardından telefonunuzda gerekli testleri yaparak sizlere teslim eder. Siz de hızlı ve aynı zamanda güvenilir çözümler için hemen firmamızı arayın ve telefonunuzda ortaya çıkan ses sorununu en kısa sürede giderme şansına ulaşın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi