Telefonda Siyah Ekran Sorunu

Telefonda siyah ekran sorunu genellikle Android telefonlarda ortaya çıkar. Bu nedenle öncelikle telefonunuzu iyi tanımalı ve bunun ardından çözüm konusunda birtakım denemeler yapmalısınız. Siyah ekran sorunlarında genelde kullanıcılar telefon açık ama ekran yok gibi durumlardan şikayet eder. Telefon aslında açıktır ve hatta çağrı geldiğinde çalar. Ancak ekranda siyah bir görüntü olması nedeniyle telefonu sağlıklı bir şekilde kullanmak mümkün olmaz. Böyle bir durumda ise çeşitli çözüm yollarını denemek ve ekranı geri getirmek gerekir. Ayrıca meydana gelen sorunun donanım mı yoksa yazılım mı kaynaklı olup olmadığı da yine öğrenilmesi gerekenler arasında yer alır. Çünkü bu şekilde çözüme ulaşmak her zaman için daha kısa bir süreç ortaya koyacaktır.

Telefonda siyah ekran sorunu konusunda ilk olarak bilinmesi gereken meydana gelen sorunun nelere bağlı olarak ortaya çıktığını bulmaktır. Çünkü siyah ekran sorunlarında yaşanan problemin nedeni bazen yazılım kaynaklı bazen de donanım kaynaklı olabilir. Donanım kaynaklı sorunların çözümünde yapılması gereken uzman kişilerden yardım almaktır. Bunun dışında yazılım kaynaklı sorunları kendi imkanlarınız ile çözmeniz mümkündür. Eğer siz de telefon çalışıyor ama ekran gelmiyor gibi sorunlar yaşıyorsanız, öncelikle sorunun kaynağına inmeli ve bunun ardından sizlere sunacağımız çözüm yöntemlerini uygulamanızdır. Şimdi, özellikle Android telefonlarda ortaya çıkan siyah ekran sorunları için neler yapılması gerekir? Daha yakından bakalım.

Telefonda Siyah Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?

Akıllı telefonlarda yaşanan siyah ekran sorunlarında genelde telefonun normal bir şekilde çalıştığı görülür, ancak ekran siyah olduğu için ekran ile etkileşime girmek mümkün olmaz. Hatta birçok kullanıcının telefon çalıyor ama ekran yok ve ekran değişimi gibi şikayetler ile yaşadıkları soruna çözüm arayışında olduklarını söylemek mümkündür. Çünkü siyah ekran ile telefon istenen şekilde kullanılamaz. Bu nedenle bir an önce ekranın normal haline getirilmesi ve bununla birlikte sorun ne ise çözülmesi gerekir. Şimdi, sizlere telefon ekranında yaşanan siyah ekran sorunu konusunda neler yapabilirsiniz? Bunlardan bahsedelim.

  • İlk olarak telefonun bataryasının kontrol edilmesi gerekir. Çünkü telefonlarda yaşanan siyah ekran problemleri genelde batarya kaynaklı ön plana çıkar. Bataryanın içindeki güç ileten kısımların telefon içindeki iletken bölgelere temas edip etmediği kontrol edilmelidir.
  • Ayrıca telefon bataryasının da ömrü bitmiş olabilir ve bataryanın değiştirilmesi gerekebilir.
  • Eğer batarya kaynaklı bir sorun yoksa SIM kart başta olmak üzere hafıza kartı ve batarya tamamen ve yaklaşık olarak 15 dakika kadar beklenmesinin ardından hafıza kartı takılmadan telefon şarj edilir. Şarj olma esnasında ise telefonun açılmaması gerekir.
  • Bu çözüm yollarından herhangi biri siyah ekran sorununu giderme konusunda sizlere yardımcı olmadıysa telefona format atılabilir. Format atılarak da siyah ekran sorununu çözmek mümkün olabilir.

Telefonda Siyah Ekran Sorunu ve ekran değişimi Garanti Kapsamında Mıdır?

Telefonlarda ortaya çıkan siyah ekran sorunlarında merak edilen konulardan biri de garanti kapsamında hizmet alınıp alınamayacağı olmaktadır. Genelde garantili hizmetler kullanıcı kaynaklı olmayan tamir ve onarım için geçerlidir. Bunun yanında tamir ücreti alınmaz ve destek ücretsiz bir şekilde sunulur. Ancak siyah ekran sorununun kullanıcıdan kaynaklı bir durum neticesinde ortaya çıkmış olması garanti dışında kalır ve tamir ve onarım hizmetleri ücretli bir şekilde yapılır. Bu nedenle siyah ekran sorunlarında kullanıcı kaynaklı bir hata olup olmaması her zaman için önemli bir yere sahiptir.

Telefonda Siyah Ekran Sorunu İçin Profesyonel Çözümler

Eğer siz de telefonlarınızda siyah ekran sorunları ile karşı karşıya kalıyorsanız ve bir türlü yaşadığınız bu sorunu çözemiyorsanız, hemen firmamız ile iletişime geçin. Siz de konusunda uzman ve deneyimli bir kadro ile profesyonel hizmetler almak ve siyah ekran sorunlarını kısa sürede gidermek için bizi tercih edebilirsiniz. Firmamız, telefonlarınızda oluşan tüm arızaların giderilmesinde hızlı ve güvenilir çözümler sunar. Ekran değişiminden batarya değişime kadar her türlü sorununuz için bize gelebilir ve aynı zamanda parça ve işçilik garantili hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Ayrıca firmamız siz müşterileri için uygun fiyat aralıkları ile hizmet sunar ve kaliteden öndün vermeden çalışmalarını sürdürür. Bu nedenle telefonlarınızda yaşadığınız sorunlar için profesyonel hizmetler almak istiyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden bir an önce firmamıza gelebilirsiniz.

  • Bizimle iletişim Kurmak için Whatsapp + Destek Hattı : 0552 356 7272
  • Diğer Modeller ve Tamir hizmetleri için Burayı Tıklayın
  • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi