Telefondan Ses Gelmiyor ve Gitmiyor

Telefondan Ses Gelmiyor ve Gitmiyor; Telefonunuzda ses hem gelmiyor hem de gitmiyorsa belirgin bir yazılım sorunu ile karşı karşıya olabilirsiniz. Böyle bir durumda sesi geri getirmek ya da yaşadığınız bu sorunu gidermek için yapmanız gereken çeşitli uygulamalar vardır. Arama yaparken ses gelmiyor ya da gitmiyor ise bunun nedenleri neler olabilir ve böyle bir durum karşısında neler yapabilirsiniz? daha yakından göz atalım.

Telefondan Ses Neden Gelmez ya da Gitmez?

Telefondan ses gelmiyor ve gitmiyor şeklinde bir sorun ile karşılaştığınızda bunun çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıktığı bir sorun olduğunuz bilmenizi isteriz. Yaşanan sorun karşısında ilk nedenlerden biri hoparlör ve mikrofona toz kaçması ya da kirlenmesidir. Bunun yanında telefonun kulaklık girişinde biriken tozlar da kulaklık telefondan çıkarılmış olsa bile hala takılı algısı yaratabilmekte ve bu nedenle ses gelmesini ve gitmesini engelleyebilmektedir. Bunların dışında hoparlör ve mikrofonun bozulması da yine muhtemel nedenler arasında yer alır.

Telefonda Karşı Tarafa Ses Gitmiyor ve Gelmiyor Çözümü

Telefonda karşı tarafa ses gitmediği durumlarda mikrofondan meydana gelen bir arızadan şüphelenmek mümkündür. Bunun yanında karşı taraftan ses gelmemesi de yine hoparlörde bir sıkıntı olduğu anlamına gelebilir. Böyle durumlarda yaşanan sorunu kullanıcılar kendi imkanları ile çözmek için çeşitli yollar deneyebilir. Peki, telefonun ahizesinden ses gelmiyor ya da telefon hoparlördeyken ses gitmiyor gibi sorunlar karşısında neler yapılabilir? daha yakından bakalım.

  • Öncelikle telefonun ahizesini ve mikrofonunu güzelce temizleyin.
  • Daha sonra kulaklık girişinde toz ya da tüy gibi dış etkenler varsa kontrol edin ev aynı temizleme işlemini burada da uygulayın.
  • Hala bir düzelme olmadıysa telefonu fabrika ayarlarına döndürün.
  • Telefona en son kurduğunuz uygulamayı kaldırın.

Eğer yukarıda yer alan çözüm önerileri hala sorunuzu çözmediyse, mikrofonunuz ya da hoparlörünüzde değişim gerekebilir. Böyle bir durumda firmamız, siz müşterileri için tüm telefonların arızalarında profesyonel hizmetler sunar. Siz de bu hizmetten faydalanmak ve telefonlarınızda yaşadığınız sorunlardan kurtulmak için bizimle iletişime geçin ve kaliteli hizmetlerimizden yararlanma şansı bulun.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi