Telefonla Konuşurken Başkasının Aradığını Görmek

Telefonla konuşurken başkasının aradığını görmek aslında her kullanıcı tarafından talep edilen durumlardan biridir. Çünkü telefon kullanıcılar başka biri ile telefonda konuştuğu sırada arayan kişiyi görmek ya da kim olduğunu öğrenmek ister. Özellikle de herhangi birinden telefon bekleniyorsa bu durumda daha da önemli bir hale gelir. Bu nedenle telefon meşgulken arayanı görmek oldukça önemli bir yere sahiptir. Telefonda konuşurken kimin aradığını görmek için yapılması gereken ise çağrı bekletme özelliğinin aktif edilmesi olmaktadır. Bu özellik tüm telefonların ayarlar kısmından açılabilir ya da kapatılabilir. Ayrıca çağrı bekletme özelliğinin aktif ve pasif edilmesi de oldukça kolay bir şekilde gerçekleşmektedir.

Telefonla konuşurken başkasının aradığını görmek ve o an konuşulan kişiyi beklemeye alarak arayan kişiye cevap vermek mümkündür. Bunun yanında çağrı bekletme özelliği tüm operatörler tarafından sağlanır ve tamamen ücretsiz bir hizmet olduğunu söylemek mümkündür. Her telefonda farklı bir kısımda yer alsa da ayarlar bölümünden çağrı bekletme özelliğine ulaşarak bu özelliği aktif hale getirmek mümkündür. Ayrıca telefonla konuşurken arkadan arayanı görmek iphone kullanıcıları tarafından oldukça merak edilen konulardan biri olarak karşımıza çıkar. Şimdi sizlere bu yazımızda iPhone kullanıcıları için çağrı bekletme özelliğinin aktif ve pasif edilmesi için yapılması gerekenler hakkında bilgi vereceğiz.

Telefonla Konuşurken Arkadan Arayanı Görmek iPhone Telefonlar İçin

iPhone telefonlarda kullanıcılar, çoğu zaman arkadan arayanı görme konusunda sıkıntı yaşar. Bu nedenle biriyle konuşurken başkasının aradığını görme genelde iPhone kullanıcıları için oldukça sıkıntılı durumların ortaya çıkmasına neden olur. Ancak yapılacak birkaç ayar ile telefonla konuşulduğu sırada arkadan arayanı öğrenmek ve bunun ardından o kişiye dönmek mümkündür. Ayrıca istenirse mevcut çağrıyı bekletmek ve o anda arayan diğer kişiyle konuşmak da aynı şekilde yapılabilecekler arasında yer alır. Peki, iPhone telefonlar çağrı bekletme özelliği nasıl aktif edilir? Daha yakından bakalım.

  • Öncelikle telefonunuzda “Ayarlar” kısmına girin.
  • Buradan da “Telefon” sekmesine geçiş yapın.
  • Daha sonra ise “Arama Bekletme” özelliğini aktif hale getirin.
  • Bunun dışında arama bekletme özelliğini *43# tuşlayarak da aktif hale getirmeniz mümkündür.

iPhone telefonlarda arama bekletme özelliğini aktif ettiğinizde telefonla konuştuğunuz halde başka biri aradığında bir sinyal sesi duyarsınız. Bu şekilde sinyal sesinden sonra konuştuğunuz kişiyi beklemeye alarak gelen çağrıyı cevaplayabilirsiniz. Bunların yanında telefonla konuşurken başkasının aradığını görmek Türk Telekom başta olmak üzere Turkcell ve Vodafone gibi tüm operatörlerde aktif olabilmektedir.

Telefonla Konuşurken Başkasının Aradığını Görmek İçin Kısa Yollar

Eğer siz de telefonda konuşurken başka biri aradığında görmek ve mevcut çağrıyı bekleterek arayan kişiye cevap vermek mümkündür. Çağrı bekletme özelliği telefon ayarlarından yapılabildiği gibi kısa yollar ile de kolayca gerçekleştirilebilmektedir. Siz de telefonunuzdaki ayarlar kısmından çağrı bekletme özelliğini aktif etme konusunda zorlanıyorsanız, sizlere sunacağımız kısa yolları kullanabilirsiniz. Çağrı bekletme ile ilgili kısa yollar ise aşağıdaki gibi karşımıza çıkar.

  • *43# çağrı bekletme özelliğini aktif etme
  • *#43# çağrı bekletme özelliğini kontrol etme
  • #43# çağrı bekletme özelliğini pasif yapma

Yukarıda yer alan kısa yollar çağrı bekletme özelliğini kontrol etmenize, aktif etmenize ya da kapatmanıza yardımcı olur. Bu kısa yollar sayesinde telefonunuzda ayarlar bölümüne girmeden dahi çağrı bekletme özelliği üzerinde değişiklikler yapabilir ve siz telefonda konuştuğunuz sırada sizi arayan kişiyi görebilir ya da o kişiye anında dönüş yapabilirsiniz. Bu sırada mevcut çağrının bekleme konumuna geçtiğini de belirtmeden geçmeyelim.

Çağrı Bekletme Özelliğini Aktif Hale Getirmek İçin Hızlı Çözümler

Telefonlarda meydana gelen arızaların giderilmesinde ve bunun yanında yazılım ve donanım kaynaklı tüm problemlerin çözümünde siz müşterilerimize profesyonel çözümler sunmaktayız. Siz de telefonunuzda çağrı bekletme özelliğini aktif etme gibi durumlar için her zaman firmamıza gelebilir ve bizimle istenen çözümlere ulaşabilirsiniz. Müşterilerine konusunda uzman teknisyenleri ile hizmet veren firmamız, aynı zamanda uygun fiyatların en doğru adresidir. Telefonlarınızda yaşadığınız her türlü sorun için bizimle iletişime geçebilir ve bizimle kısa süre içerisinde hızlı çözümlere sahil olabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece firmamıza gelmek ve sonrasında tamir ve onarım hizmetleri talep etmeniz kadar kolaydır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi