Telefonla Konuşurken Karşı Tarafa Cızırtı Gidiyor

Telefonla konuşurken karşı tarafa cızırtı gidiyor ise ilk olarak akla gelen mikrofonda bir sorun olduğudur. Ancak sadece mikrofon üzerinde değerlendirme yapmak yanlış olur ve bu nedenle ortaya çıkan problemin diğer nedenlerini de bilmek ve buna göre çözüm üretmek gerekir. Telefonda konuşurken cızırtı gelmesi çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Yani sorun yazılım ya da donanım kaynaklı olabilir ve bu yüzden her iki ihtimal üzerinde incelemeler yapılması gerekir. Sesli görüşmelerde karşı taraf için ciddi sorunlar yaratan bu durum görüşmenin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi adına engel oluşturur. Bu nedenle yaşana sorunun kısa süre içerisinde giderilmesi ve mikrofon sorununun çözüme ulaştırılması önemlidir.

Telefonla konuşurken karşı tarafa cızırtı gidiyor gibi bir sorun karşısında öncelikle bazı denemeler yapmakta fayda vardır. Yani sesim karşıya cızırtılı gidiyor diyen bir kullanıcının ilk olarak şebeke kontrolü yapması gerekir. Çünkü telefonda konuşurken karşı tarafa cızırtı ve benzeri seslerin gitmesi bazen şebeke kaynaklı olabilir. Bu yüzden birkaç farklı lokasyonda değişik kişileri arayarak deneme yapılması sorunun tam olarak mikrofondan kaynaklı olup olmadığı konusunda yardımcı olabilir. Ayrıca bu şekilde sorunun kaynağını belirlemek ve çözüm için hız kazanmak da mümkün olur. Sorun donanım kaynaklı ise tespit edilir ve mikrofondaki arızanın giderilmesi gerektiği kolayca anlaşılır.

Telefonla Konuşurken Karşı Tarafa Cızırtı Gidiyor Nasıl Çözülür?

Telefonda konuşulduğu sırada karşı tarafa cızırtı gitmesi sorunu birtakım nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Donanım ya da yazılım kaynaklı bu sorun bazen de şebekeye bağlı olarak ortaya çıkar. Hatta bazen telefonda karşı tarafa ses az gidiyor gibi sorunların da ön plana çıktığını söylemek mümkündür. Yaşanan sorunun nedenleri olduğu gibi çözüm yöntemleri de vardır. Bu nedenle ilk olarak nedenleri öğrenmek ve bunun ardından ise çözüm yollarına başvurmak daha etkili olacaktır. Şimdi, telefonlarda karşı tarafa cızırtı sesi gitmesi için neler yapılabilir? bunlara bakalım.

  • Telefonlarda konuşma esnasında karşı tarafa cızırtı sesinin gitme nedenleri arasında ilk olarak toz ve kiri göstermek mümkündür. Çünkü mikrofonda oluşan toz ve kir sesin karşı tarafa az gitmesine ya da cızırtılı bir şekilde gitmesine neden olur. Böyle bir durumda mikrofonu temizlemek gerekir.
  • Şebeke kaynaklı sorunlar da sesin yapmasına neden olur. Sesli aramayı farklı bir konumda gerçekleştirmek sorunu çözecektir.
  • Diğer yandan bazı telefonlarda parazit giderici özelliği aktif ederek de bu soruna çözüm bulunmaktadır.
  • Telefonu baştan başlatmak ve gerekirse sıfırlamak karşı tarafa giden cızırtı için çözüm olabilir.
  • İşletim sisteminin güncel olmasında her zaman için fayda vardır. Bir de sistem güncellemesinden sonra sesli arama yaparak kontrol edilmesinde fayda vardır.
  • Telefonlarda kullanılan kılıf ya da ekran koruyucu da aynı şekilde sesin karşı tarafa cızırtılı bir şekilde gitmesine neden olabilir. Bu tür durumlarda hangi aksesuarın problem yarattığı tespit edilmeli ve buna göre sorun yaratan aksesuar çıkarılmalıdır.
  • Mikrofonlarda donanım kaynaklı bir soru olması da aynı şekilde ses cızırtısı nedenleri arasında yer alır. Sıvı teması ya da düşmeye bağlı olarak telefonun mikrofonunda sorun meydana gelebilir. Böyle bir durumda ise genelde mikrofon değişimi yapılır. Bu değişimin profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekir.

Telefonla Konuşurken Karşı Tarafa Cızırtı Gidiyor Sorunu İçin Kaliteli Çözümler

Telefonlarınızda yaşadığınız mikrofon sorunları için bizi tercih edebilir ve sizlere kaliteli çözümler sunmamızı sağlayabilirsiniz. Konuşma esnasında karşı tarafa giden cızırtı sesleri için hızlı ve kaliteli çözümler sunan firmamız, aynı zamanda telefonlarda ortaya çıkan tüm arızaların giderilmesinde önemli bir konumda yer alır. Tamir ve onarım hizmetlerinde alanında uzman  ile çalıştığımızı da belirtmek isteriz. Ayrıca telefonlarınızda tamir işlemleri modern ve son sistem ekipmanlar ile yapılır. Bu şekilde telefonunuzda diğer aksamlar hiçbir şekilde zarar görmez. Aynı zamanda firmamız, parça ve işçilik garantili hizmetler sunar ve sizleri bir anlamda güvence altına almış olur. Tamir ve onarım sonrasında aynı sorunlar ile karşılaşmanız halinde tekrar firmamıza gelerek ücretsiz destek alabilirsiniz. Mikrofon ve ses problemleri için profesyonel çözümler arıyorsanız, hemen bizimle iletişime geçin ve uygun fiyatlı hizmetlerimize ortak olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi