Telefonlar Kısa Devre Yapar Mı?

Telefonlar Kısa Devre Yapar Mı; Akıllı telefonlarda her elektronik alet gibi zaman zaman kısa devre yapabilir. Tabi bu durum genelde kendiliğinden oluşan bir sorun değildir. Çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan bu problem, direkt olarak telefon kısa devre tamiri gibi sonuçları akla getirir. Yani kısa devre yapan bir telefonun çok fazla zaman geçmeden tamir edilmesi ve yaşanan sorunun kısa süre içerisinde giderilmesi gerekir.

Telefonun Kısa Devre Yapmasının Nedenleri Nelerdir?

Telefonlar kısa devre yapar mı? sorusunun cevabı açık ve net şekilde evettir. Tabi telefonun kısa devre olmasında birtakım nedenler ön plana çıkar ve meydana gelen soruna göre telefon tamir edilip edilemeyeceği anlaşılır. Eğer kısa devre sonucu telefonun belirli parçaları ya da bir parçası hasar görmüş ise genel olarak tamir edilmesi mümkündür. Ancak genel bir hasar durumu varsa tamir edilmesi pek de mümkün olmayabilir. Peki, telefonların kısa devre yapmasına neler sebep olabilir? bunları inceleyelim.

  • Telefonun suya düşmesi ya da sıvı ile teması
  • Nem oranı yüksek ve soğuk olan bir yerden sıcak bir ortama girmesi
  • Bataryası çıkabilen modellerde anakartta yer alan pinlerin takıp çıkarma anında birbirine temas etmesi
  • Kulaklık girişine ya da şarj girişine çeşitli metal parçaların girmesi

Kısa Devre Yapan Telefon Tamiri Hizmetleri

Kısa devre yapan bir telefon tamirinde ilk olarak telefon içerisinde hangi parçaların zarar gördüğü tespit edilir ve bunun ardından zarar gören parçaların tamir edilip edilemeyeceğine bakılır. Eğer anakart tamamen hasar görmüş ise böyle bir durumda anakartın tamamen değişmesi gerekebilir. Kısa devre yapan telefon tamiri konusunda öncelik her zaman anakartın kurtarılmasıdır. Firmamız, kısa devre yapan telefonların tamir ve onarımında sektörde önde gelen firmalar arasında yer alır ve bunun yanında deneyimli ve tecrübeli personelleri hizmet verir.

Siz de kısa devre yapan telefonlarınızı bize getirebilir ve bizimle profesyonel ve kaliteli hizmetlere dahil olabilirsiniz. Yapmanız gereken hemen bizimle iletişime geçmek ve daha sonrasında sizlere sunduğumuz ayrıcalıklı hizmetleri daha yakından görmektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi