Telefonu Şarja Takınca Dokunmatik Bozuluyor

Telefonu şarja takınca dokunmatik bozuluyor gibi sorunlar pek çok akıllı telefon kullanıcısının başına gelmektedir. Şarjda olmadığı durumlarda sorunsuz bir şekilde çalışan ekranlar, telefonun şarja takılması ile birden farklı tepkiler vermeye başlamaktadır. Telefonu şarja takınca donuyor aynı zamanda telefonun kullanılmasını zorlaştırmakta ve ekranın neredeyse kontrolden çıkmasına neden olmaktadır. Çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan bu sorun, bazen yazılım kaynaklı bazen de donanım kaynaklı olabilir. Ancak ağırlıklı olarak donanım kaynaklı sorunlardan dolayı dokunmatik ekranda bu tür problemler yaşandığını söylemek mümkündür. Böyle bir durumda ise öncelikle telefona bağlı olan ek aksesuar ya da ekran üzerinde inceleme yapılması ve sorunun tam olarak tespit edilmesi gerekir.

Telefonu şarja takınca dokunmatik bozuluyor diyorsanız ve bu sorun karşısında ne yapmanız gerektiğini tam olarak bilmiyorsanız, sizlere bu konuda birtakım çözüm önerileri sunabiliriz. Telefonun şarja takılması ile dokunmatik ekranda oluşan sorunların giderilmesi için öncelikle ekranda oluşan sorunun nedenlerini bilmek önemlidir. Çünkü telefonlar şarjda iken dokunmatik sorunu çok fazla karşılaşılan bir durum olmasının yanında nedenlerini de tam olarak öğrenilmesi çözüm konusunda avantaj sağlar. Bu şekilde nedenleri bilinen sorunları çözüme ulaştırmak her zaman için daha hızlı ve kolay bir süreç meydana getirir. Peki, telefonlar şarja takıldıktan sonra dokunmatik ekranda bozulmaların meydana gelmesinin nedenleri neler olabilir? daha yakından inceleyelim.

Telefonu Şarja Takınca Dokunmatik Bozuluyor Nasıl Çözülür?

Telefonları şarja takınca ortaya çıkan dokunmatik sorunu yanlış şarj cihazı kullanımı ile yakından alakalı olabilir. Çünkü yan sanayi yani orijinal olmayan şarj aletleri telefona farklı seviyelerde akım gelmesine neden olur ve bu durum dokunmatik ekran üzerinde çeşitli sorunlar oluşturur. İşte telefon şarjdayken kendi kendine donması çoğu zaman yan sanayi şarj cihazları nedeniyle ortaya çıkar. Bu nedenle ilk olarak dikkat edilmesi gereken akıllı telefonlarda her zaman kendi orijinal şarj cihazı kullanılmasıdır. Aksi taktirde telefonlarda daha sonra farklı problemlerin yaşanması da mümkündür ve bunlardan biri de batarya ile ilgili olmaktadır. Yan sanayi şarj cihazları zamanla batarya üzerinde de olumsuz etkiler göstere bilmekte ve hatta bataryanın bitmesine dahi neden olabilmektedir. Dokunmatik ekranın donmasına neden olan yan sanayi şar aletleri, batarya için de oldukça zararlı etkiler sunan ürünler olarak karşımıza çıkar. Şimdi, telefonlarda şarj sırasında ekranın donması ya da dokunmatik ekranın kontrolden çıkması halinde neler yapılabilir? bunlara bakalım.

  • Orijinal olmayan şarj cihazları telefonların şarj edilirken dokunmatik ekranlarında donma meydana getirir. Bu nedenle şarj cihazlarının hem kablosu hem de adaptörü orijinal olmalıdır.
  • Telefonlar şarj olurken çevresinde oluşan manyetik alanlar da yine dokunmatik ekranda hatalar ya da sorunların meydana gelmesine neden olur. Bu yüzden şarj sırasında telefon olabildiğince manyetik alandan uzak tutulmalıdır.
  • Yan sanayi USB şarj kabloları da aynı şekilde dokunmatik ekranda birtakım sorunların oluşmasını sağlar. Şarja takılan telefon kablonun da etkisi ile dokunmatik ekranda birtakım sorunlar yaşar ve ekran kontrolden çıkar. İstemsiz hareketler yapan ve kendi kendine uygulamaları açmaya başlayan telefonda dokunmatik ekrana müdahale etmek nerdeyse çok zordur.

Telefonların şarj anında dokunmatik ekranlarında oluşan sorunların nedenleri genel olarak yukarıdaki gibi karşımıza çıkar. Bu yüzen özellikle şarj cihazı konusuna dikkat etmek ve her zaman orijinal şarj aleti kullanmaya özen göstermek gerekir.

Telefonu Şarja Takınca Dokunmatik Bozuluyor Sorunu İçin En Doğru Adres

Eğer siz de akıllı telefonlarınızı şarja taktığınızda ekranda çeşitli sorunlar ile karşılaşıyorsanız, hemen bizimle iletişime geçebilir ve sizlere en kısa sürede kaliteli çözümler sunmamızı sağlayabilirsiniz. Firmamız, sektörde önde gelen telefon servislerinden biri olmasının yanında tüm telefon arızlarında tamir ve onarım hizmeti verir. Bunun yanında konusunda uzman ve deneyimli teknisyenler ile çalışır. Bunun yanında telefon tamirinde son teknoloji ekipmanlar kullanılır ve bu şekilde telefonlarınızın zarar görmesini engeller. Parça ve işçilik garantili hizmetleri ile sizleri her zaman güvence altına alan firmamız, dokunmatik ekran problemlerinizde de profesyonel çözümlerin en doğru adresidir. Siz de ekran problemleriniz için her zaman bizi tercih edebilir ve bizimle kısa zamanda etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi