Telefonum Çok Yavaş Şarj Oluyor

Telefonum çok yavaş şarj oluyor gibi sorunlar genelde Android telefonlarda daha sık görülen bir problemdir. Bazen telefonlar hiç şarj almaz ya da oldukça yavaş bir şekilde şarj olur. Bu konuda pek çok kullanıcının telefon şarj oluyor ama dolmuyor şeklinde şikayetler ile gündeme geldiğini de söylemek mümkündür. Kullanıcılar tarafından merak edilen ise genelde bu sorunun neden yaşandığıdır. Öncelikle belirtmek gerekir ki yavaş şarj olma durumu çoğu zaman donanım kaynaklı ortaya çıkar. Ancak birtakım yazılımsal sorunlar nedeniyle de şarj sorunların ortaya çıktığını söylemek yanlış olmaz. Böyle bir durumda ise yaşanan sorunda çözüme ulaşmak için hem yazılım hem de donanım kaynaklı sorunlar incelenmelidir.

Telefonum çok yavaş şarj oluyor ve bu sorun karşısında ne yapmama gerekir? diyorsanız, sizlere sunacağımız çözüm yöntemleri ile ortaya çıkan şarj sorunundan kolayca kurtulabilirsiniz. Eğer telefon yavaş şarj oluyor uyarısı ile karşı karşıya kalıyorsanız, öncelikle telefonunuzda kontrol etmeniz gereken bazı aksamlar olduğunu belirtmek isteriz. Bu şarj kablosu ve adaptöründen bataryaya kadar uzanan bir kontrol sürecidir. Bu nedenle kesin sonuçlar elde etmek için geniş kapsamlı bir çalışma yapmanız ve neredeyse şarj ile ilgili her donanımı incelemenizde fayda vardır. Şimdi, yavaş şarj olma sorunu karşısında yapılması gerekenler neler olabilir? daha yakından bakalım.

Telefonum Çok Yavaş Şarj Oluyor Nasıl Çözülür?

Telefonlar çeşitli nedenlere bağlı olarak yavaş şarj olmaya başlar. Hatta bazı durumlarda şarj oluyor gibi gözüktükleri ve bataryanın dolmadığı durumlar da ortaya çıkabilir. Android cihazlarda ok fazla görülen bu sorun özellikle Samsung model telefon kullanıcılarının başını sık sık ağrıtmaktadır. Diğer telefonlarda olduğu gibi samsung yavaş şarj uyarısı da yine bu modellerde karşılaşılan sorunlar arasında yer alır. Telefon normalden daha geç bir sürede şarj olur ve ortaya çıkan bu durum oldukça can sıkıcıdır. Peki, telefonum yavaş şarj oluyor diyen bir kullanıcının çözüm konusunda yapması gereken uygulamalar nelerdir? bunları inceleyelim.

  • Telefonların yavaş şarj olmalarında ilk nedenlerden biri şarj kablosu olabilir. Orijinal şarj kablosu kullanın.
  • Ayrıca batarya değişimi kaynaklı sorunlar da yine yavaş şarj nedenleri arasında yer alır.
  • Eğer telefon ile gelen orijinal şarj aleti kullanılmıyorsa şarj cihazı uyumsuz olduğu için bu sorun yaşanabilir. Telefonu şarj ederken orijinal şarj cihazı kullanmaya özen gösterin.
  • Telefonların USB girişlerinde oluşan hasar ve yıpranma gibi durumlar da yavaş şarj problemi yaratabilir.
  • Güç kaynağından yetersiz güç gelmesi halinde de yine telefonlar yavaş şarj olabilir. Bu nedenle güç kaynağını değiştirin.
  • Ayrıca batarya kalibrasyonu yapmak da çözüm yolları arasında yer alır. Bunun için telefondan *#0228# tuşlarını kullanmak ve daha sonrasında ise “Qucik Start” yapmak yeterli olacaktır.

Telefonum Çok Yavaş Şarj Oluyor Sorunu Garantiye Girer Mi?

Telefonlarda şarj sorunlarının garanti kapsamında değerlendirilmesi için ilk olarak dikkat edilen kullanıcı hataları olmaktadır. Eğer telefonun yavaş şarj olmasının nedeni kullanıcı kaynaklı ise tamir ve onarım hizmetleri garanti kapsamında dışında verilir ve aynı zamanda kullanıcıdan ücret talep edilir. Kullanıcı kaynaklı bir sorun olmadığı durumlarda ise arızanın tamir edilmesi garanti kapsamında gerçekleştirilir ve kullanıcılardan ücret alınmaz. Telefonlarda oluşan arızalar için garanti kapsamında hizmet almanın ön koşulu kullanıcı hatası olmamasıdır. Kullanıcı hatası olan arızlarda garanti süresi devam ediyor olsa da garantili hizmet almak pek de mümkün olmaz.

Telefonum Çok Yavaş Şarj Oluyor ise İphone, Samsung, Huawei, Xiaomi, Oppo, Lenovo, Casper, 6 ay garantili batarya değişimi  İçin Bizi Tercih Edin!

Telefonlarınızda ortaya çıkan tüm yazılım ve donanım kaynaklı sorunlar için siz de bizi tercih edebilir ve sizlere hızlı ve güvenilir hizmetler ile yardımcı olan firmamız ile profesyonel çözümlere ortak olabilirsiniz. Eğer telefonunuz yavaş şarj oluyorsa ve yaşadığınız sorunu çözme konusunda sıkıntı yaşıyorsanız, hemen bizimle iletişime geçin ve sizlere alanında uzman personellerimiz ile yardımcı olalım. Uygun fiyat aralıkları ile telefon arızalarını gideren firmamız, aynı zamanda parça ve işçilik garantili hizmetleri ile sizlere destek sunar. Bu yüzden her koşulda telefonlarınızı bize emanet edebilir ve bizimle hızlı ve kaliteli bir tamir ve onarım hizmeti alabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece firmamıza gelmek ve yaşadığınız sorunu ekibimizde yer alan arkadaşlarımıza iletmeniz kadar kolaydır.

  • Bizimle iletişim Kurmak için 0552 356 72 72 nolu numaramıza msj atabilir arayabilirsiniz
  • Diğer Modeller ve Tamir hizmetleri için Burayı Tıklayın
  • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi