Telefonumun Ekranı Dönmüyor

Telefonumun ekranı dönmüyor şeklinde sorunların son zamanlarda çok fazla ön plana çıktığını söylemek yanlış olmaz. Kullanıcılar çeşitli uygulamalarda oldukça yararlı olan bu işlevin çalışmaması ile karşılaştıklarında tam olarak ne yapmaları gerektiğini bilmediği için kendini çaresiz hisseder. Bazı telefon markalarında şok ortaya çıkan bu sorun başta iPhone modelleri için öncelikli sorunlar arasında yer alır. Bu yüzden birçok kullanıcının iphone ekran dönmüyor şeklinde başlıklar ile forum sitelerinde ve sosyal platformlarda çözüm aradıklarını söyleyebiliriz. Telefon ekranları için oldukça yararlı bir fonksiyon olan otomatik ekran döndürme, çeşitli uygulamalarda çok fazla işe yarar. Bunun yanında video izlerken ya da telefonda yatay çekim yapılması gereken durumlarda ihtiyaç duyulan bir özellik olarak karşımıza çıkar.

Telefonumun ekranı dönmüyor sorunu çözüme ulaştırılmadığı durumlarda bazı kullanıcılar için oldukça büyük bir önem arz eder. Çünkü otomatik ekran döndürme birçok uygulamada kullanılan fonksiyonlar arasında yer alır. Ekranın dönmesi ile video sitelerinde daha kaliteli bir izleme yapmak, oyunları daha keyifli bir şekilde oynamak ya da bazı metinleri daha geniş bir çerçevede okumak adına göz ardı edilmemesi gereken bir özellik olarak karşımıza çıkar. Tabi bunların yanı sıra fotoğraf ve video çekimlerinde de ekran döndürme özelliği oldukça fazla kullanılan bir fonksiyon oma özelliği taşır. Bu nedenle akıllı telefon kullanan bazı kullanıcılar için ekranın dönmesi neredeyse hayati bir önem taşır diyebiliriz.

Telefonumun Ekranı Dönmüyor Ne Yapabilirim?

Eğer telefonunuzun ekranı dönmüyorsa ve bir türlü bu sorunun üstesinden gelemiyorsanız, öncelikle bazı püf noktaları gözden kaçırıyor olabilirsiniz. Çünkü ekran döndürme özelliği çeşitli kriterlere göre aktif olur ve bunun yanında manuel olarak açıp kapatılabilen bir özelliktir. Tüm akıllı telefon modellerinde aynı şekilde görev yapan bu fonksiyonun nasıl kullanılması gerektiğini de bilinmesi şarttır. Tabi bu sorun sadece iPhone modellerinde değil, aynı zamanda diğer telefon modellerinde de ortaya çıkar. Özellikle Samsung’un bir modelin olan Note 8’lerde çok sık meydana gelen sorunlardan biri olarak kendisini gösterir. Pek çok kullanıcı note 8 ekran dönmüyor şeklinde sorunlar yaşadığını belirtmekte ve bu sorunun nasıl çözüleceğini bilmemektedir. Peki, telefonlarda ekran dönmüyor ise yapılması gerekenler nelerdir? daha yakından bakalım.

  • Öncelikle ekran döndürme özelliğinin kilitli olup olmadığının kontrol edilmesi gerekir.
  • Daha sonra kullanılan uygulamada ekran döndürme özelliğinin çalışıp çalışmadığının tam olarak bilinmesinde fayda vardır.
  • Ekran zoom yapılmış halde mi yoksa değil mi tespit edilmelidir.
  • Ekran döndürme kilidini açmak için “Ayarlar” sekmesinden “Ekran” bölümüne girilir. Daha sonra ise “Ekranı Otomatik Döndür” seçeneğine tıklanır. Ekrana gelen sayfada işaretli bir ikon varsa özellik zaten aktiftir, ancak değilse işaretlemek gerekir.
  • Diğer yandan ekran döndürme seçeneğini aktif hale getirmek için telefon ekranının üst kısımdan parmakla aşağı çekmek ve açılan sayfada ekran döndürme seçeneğini aktif yapmak yeterlidir.
  • Bunların yanı sıra telefonun yedeğini alarak telefonu sıfırlamak da yine çözüm yolları arasında yer alır.
  • Eğer yapılan uygulamalara rağmen sorun devam ediyorsa donanım kaynaklı bir sorun olabilir. Böyle bir durumda ise profesyonel bir yardım almakta fayda vardır.

Telefon Ekran Döndürme Kısayolu Nedir?

Telefonlarda ekran döndürme özelliğinin kısayolu vardır ve bu genelde telefonların hızlı menülerinde yer alır. Ekranın üst kısmından açılan sayfada yer alan hızlı menüler aynı zamanda ekran döndürme özelliğini de içinde barındırır. Hızlı menü sayfasının açılması ile ekran döndürme kilidine tıklamak özelliğin açılması için yeterlidir. Özelliğin deaktif edilmesi için de yine aynı yol izlenebilir ve ekran döndürme kapatılabilir.

Telefonumun Ekranı Dönmüyor Sorunu İçin Hızlı Çözümler

Eğer telefon ekranlarınızda otomatik döndürme özelliği ile ilgili sıkıntılar yaşıyorsanız, hemen firmamız ile iletişime geçin ve sizlere alanında uzman ekibimiz ile yardımcı olalım. Tüm yazılım ve donanım kaynaklı problemleriniz için siz de bizi tercih edebilir ve bizimle kaliteli bir hizmetin tam ortasında yer alabilirsiniz. Uygun fiyat aralıkları ile sizlere düşük maliyetli hizmetler sunan firmamız, aynı zamanda hızlı ve güvenilir çözümlerin en doğru adresi olarak sektörde yer alır. Siz de hemen firmamıza gelin ve sizlere özel ayrıcalıklı hizmetlerimizi daha yakından görün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi