Telefonun Ahizesinden Ses Gelmiyor

Telefonun Ahizesinden Ses Gelmiyor; Akıllı telefonlarda sık yaşanan problemlerden biri de ahizeden ses gelmemesidir. Sesli aramaların neredeyse işkence haline gelmesine den olan bu sorun, aynı zamanda telefonla iletişim kurulmasının da önüne geçmektedir. Bu sorunu yaşayan kullanıcıların genelde telefonda karşı tarafın sesi gelmiyor şeklinde şikayet bildirimleri yaptığı pek çok forum sitesinde karşımıza çıkar ve bu şekilde yaşadıkları soruna çözüm bulmaya çalışırlar. Meydana gelen sorunun birtakım nedenleri vardır ve bu nedenlerin net olarak anlaşılması çözüme daha kolay yoldan ulaşılmasına yardımcı olur. Pek, ahizeden ses hangi durumlarda gelmez? buna bakalım.

Telefonun Ahizesinden Ses Neden Gelmez?

Telefonun ahizesinden ses gelmiyor şeklinde bir problem ile karşı karşıya kalan kullanıcının ilk olarak yapması gereken ortaya çıkan sorunun kaynağını bulmaktır. Sorunun kaynağına inilmesi içinse çeşitli yöntemler denenebilir. Telefonun ahizesinden ses gelmemesinin ilk nedeni tozlanma olabilir. Böyle bir durumda uygun bir şekilde ahizenin temizlenmesi gerekir. Bunun yanında telefonun kulaklık girişi de kontrol edilmelidir. Herhangi bir tüy ya da kıl gibi dış etkenler nedeniyle telefon kulaklığı takılı olacak şekilde algılayabilir. Bu durumda telefon ahizesinden ses gelmez. Ayrıca donanım kaynaklı bir solması halinde de yine ahizeden ses gelmeyecektir.

Telefonda Karşı Tarafın Sesi Gelmiyor Çözümü

Telefonlarda ahizeden ses gelmediği durumlarda yaşanılan soruna göre çözüm yolları üretilir ve bu yollar ile sorun halledilmeye çalışılır. Bu durum kullanılan tüm akıllı telefon modellerinde aynı şekildedir. Buna rağmen kullanıcılar internet üzerinde ahizeden ses gelmiyor iphone şeklinde model belirterek arama yapsa da az önce de ifade etmiş olduğumuz gibi hemen her telefonda uygulanması gereken yöntemler birbirinin aynıdır. Şimdi yapılması gerekenlere bakalım.

  • Ahizede biriken toz ve kiri temizleyin.
  • Kulaklık girişini temizleyin, tüy ya da kıl gibi dış etkenler olmadığından emin olun.
  • Telefonu fabrika ayarlarına geri döndürün.
  • Şüphelendiğiniz bir uygulama varsa kaldırın.

Eğer telefonunuzdaki ses sorunu bunlara rağmen çözülmediyse donanım kaynaklı bir sorun akıllara gelebilir. Böyle bir durumda firmamız, siz müşterileri için konusunda uzman personelleri ile ahize değişimi yapar ve telefonunuzda gerekli kontrolleri gerçekleştirerek sorunsuz bir şekilde teslim eder. Siz de hemen bizimle iletişime geçin, sizlere her konuda profesyonel çözümler sunalım.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi