Telefonun Bataryası Dolmuyor

Telefonun bataryası dolmuyor gibi sorunlarda genelde akıllara farklı nedenlere bağlı olarak bu tür problemlerin ortaya çıkabileceği gelmelidir. Bazen kullanıcılar telefonlarını şarja bağlasalar bile ekranda şarj oluyor simgesi çıkmasına rağmen batarya dolmaz. Böyle bir durumda telefon prizden şarj olmuyor da olabilir şarj adaptörüne bağlı bir sorun da olabilir. Şarj sorunlarını çözmek için çeşitli yöntemler uygulanır ve bu yöntemleri denemeden önce genel olarak sorunun nelere bağlı olarak meydana gelebileceğini bilmek gerekir. Çözüm aşamalarında ise ilk olarak dikkat edilmesi gerekenler arasında hem şarj aletinin hem de şarj kablosunun çalışıp çalışmadığından emin olunmasıdır.

Telefonun bataryası dolmuyor sorunu çoğu zaman şarj soketine ya da bataryanın arızalanmasına bağlı olarak ortaya çıkar. Şarj soketinde tıkanmalar toz ya da tüy gibi dış etkenler nedeniyle meydana gelir. Böyle bir durumda soketin iç kısmının temizlenmesi gerekir. Temizlik yapılmasının ardından hala batarya şarj olmuyor ise soketin arızalanmış olması mümkündür. Şarj soketinde arıza oluşması donanım kaynaklı bir sorun olduğunu işaret eder. Soket işlevini yerine getiremez ve bu nedenle değiştirilmesi gerekir. Eğer soket değiştirilmez ise telefonun şarja takılması halinde temassızlık sonucu telefon bir şarj olur bir olmaz. Bu durum telefona farklı zararlar da verebilir ve bu yüzden değişimin kısa süre içerisinde yapılması oldukça önemlidir.

Telefonun Bataryası Dolmuyor Nasıl Çözülür?

Telefonlarda yaşanan şarj problemlerinde öncelikle bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Şarj soketi ve batarya üzerinde gerekli kontrollerin yapılması ve bunun ardından sorunun yazılım ve donanım kaynaklı nedenleri araştırılmalıdır. Ayrıca telefon şarj oluyor ama dolmuyor ise birtakım çözüm yolları ile etkili sonuçlar elde edilebileceği unutulmamalıdır. Şimdi, telefon şarja takılı olduğu halde bataryası dolmuyorsa neler yapılabilir? bunlara daha yakından göz atalım.

 • Şarj aletinin adaptörünü ve kablosunu kontrol edin ve çalıştığından emin olun.
 • Telefonu şarja taktığınız priz sorunsuz bir şekilde çalışıyor mu kontrol edin.
 • Telefonu kapatın ve daha sonra yeniden başlatın.
 • İşletim sisteminin son sürümünü edinin.
 • Bataryanın işlevini yitirmesi ya da ömrünü tüketmesi gibi durumlar için batarya değişimi yapın.
 • Şarj soketini yumuşak bir fırça yardımı ile toz ve tüy gibi dış etkenlerden arındırın.
 • Şarj soketinde arıza meydana geldiyse soketi değiştirin.

Telefonlar şarja bağlı olduğu halde bataryanın dolmaması donanım kaynaklı bir sorun olması halinde profesyonel bir yardım almayı ihmal etmeyin. Batarya değişim ya da soket değişimi donanımsal bir sorun olması nedeniyle alanında uzman teknisyenler tarafından değiştirilmesi gerekir. Bu yüzden parça değişimlerinde uzmanlardan yardım almakta her zaman için fayda vardır.

Şarj Soketi Değişiminin Nasıl Yapılması Gerekir?

Telefonlarda şarj soketi arızaları çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Bunlardan biri nem ve sıvı teması nedeniyle oksitlenme meydana gelmesidir. Ayrıca şarj kablosunun ucunun sokete bağlanması sırasında zorlanması hasar görmesine neden olabilir. Herhangi bir darbe ya da telefonun düşmesi de yine soketin kırılmasına ya da çatlamasına neden olabilir. Şarj soketi arızalanması halinde değiştirilmesi gerekir ve bu değişim aşağıdaki koşullara göre yapılmalıdır.

 • Telefonun şarj soketi (şarj girişi) her zaman orijinal parça ile değiştirilmelidir.
 • Değişimi uzman ve deneyimli teknisyenler yapmalıdır.
 • Telefon içerisinde yer alan bilgilerin silinmemesi ve hiçbir şekilde zarar görmemesi gerekir.
 • Şarj soketi değişimi hem parça hem de işçilik garantisi altında yapılmalı ve bu konuda müşterilere güvence sağlanmalıdır.

Telefonun Bataryası Dolmuyor Sorunu İçin Hızlı Çözümler

Sektörde telefon arızalarında önemli bir yere sahip olan firmamız, aynı zamanda tüm telefon arızalarının tamir ve onarımında sizlere yardımcı olur. Her zaman profesyonel bir kadro ile çalışmalarını yürüten ve kaliteden ödün vermeyen firmamız sayesinde siz de telefonlarınızın bataryalarında meydana gelen sorunları kısa sürede çözüme ulaştırabilirsiniz. Firmamız, siz müşterileri için batarya değişimi başta olmak üzere batarya ile ilişkili pek çok sorunda sizlere hızlı ve güvenilir çözümler sunar. Bunun yanında parça ve işçilik garantili hizmetleri ile sizler güvence sunan firmamız, benzer sorumlar yaşamanız halinde tekrar firmamıza gelerek ücretsiz destek almanızı sağlar. Telefon tamir ve onarımı için siz de uygun fiyatlı bir servis arıyorsanız, hemen firmamıza gelin ve sizlere anında yardımcı olalım.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi