Telefonun Ekran Kararıp Aydınlanıyor

Telefonun ekran kararıp aydınlanıyor ise bunun birtakım nedenleri olabilir. Akıllı telefonlarda ekran kararması çok sık yaşanan problemler arasında yer alır. Kullanım sırasında ya da telefon bir köşede dururken ekran aniden kararır ve sonrasında tekrar aydınlanır. Akıllı telefonlarda meydana gelen ekran kararması donanım ya da yazılım kaynaklı olabilir. Bu tür durumlarda çözüme ulaşmak içinse her iki açıdan da gerekli kontrollerin yapılması gerekir. Yazılım sorunları üzerinde durulmasının yanında donanım kaynaklı sorunlara da göz atmak en doğrusu olur.

Telefonun ekran kararıp aydınlanıyor şeklinde sorunların tam olarak anlaşılması için öncelikle cihazın güce bağlanmasında yarar vardır. Telefonun güce bağlanmasının ardından şarj oluyorsa, sorun yazılım kaynaklı olabilir. Yazılım kaynaklı sorunları çözmek içinse birtakım yöntemlerden bahsetmek mümkündür. Örneğin; telefonda son güncellemenin alınmamış olması ekranın aniden kararıp tekrar aydınlanmasına neden olabilir. Böyle bir durumda ilk olarak yapılması gereken işletim sistemini güncellemek ve bunun ardından ekranı tekrar kontrol etmektir.

Telefonun Ekran Kararıp Aydınlanıyor Sorunu Belirtileri

Akılı telefonlardan meydana gelen arızalar genel olarak birden bire ortaya çıkmaz. Belirli bir zaman zarfı içerisinde çeşitli belirtiler göstererek kendini belli eder. Aslında bu belirtiler kullanıcılar için bir mesaj niteliğindedir ve bu nedenle telefonlarda meydana gelen farklı ya da değişik davranışların yakından takip edilmesinde fayda vardır. Ayrıca telefonun gösterdiği belirtilerin kullanıcılar tarafından doğru okunması oluşabilecek sorunlara erken müdahale edilmesine yardımcı olur. Peki, telefonlarda ekran kararması öncesinde ne gibi belirtiler ortaya çıkar;

  • Telefon ışığı yanıp sönmeye başlar ve bunun yanında cihaz cevap vermez.
  • Telefon çeşitli nedenlere bağlı olarak çok ısınabilir ve ardından donabilir.
  • Ayrıca telefon sık sık kendini yeniden başlatır.
  • Bunun yanında telefonun şarjı daha hızlı bitmeye başlar.
  • Diğer yandan telefon herhangi bir girişimde bulunmadan kendini yeniden başlatır.

Telefonun Ekran Kararıp Aydınlanıyor Nedenleri

Telefonlarda ekran kararması ve sonrasında aydınlanması pek çok kullanıcının karşı karşıya kaldığı sorunlar arasında yer alır. Ekran kararması yazılım kaynaklı olabileceği gibi donanım kaynaklı da olabilir. Yazılımsal sorunlar için telefon üzerinde yapılacak birtakım ayarlamalar ile sorun giderebilir. Donanım kaynaklı sorunlarda ise genel olarak profesyonel bir yardım alınmasında fayda vardır. Şimdi, telefon ekranı kararıp aydınlanıyor bu sorunun nedenleri neler olabilir? daha yakından göz atalım.

  • Telefona kurulan son uygulamalardan biri ekran kararmasına yol açabilir. Bu yüzden kurulumu yapılan son uygulamaların telefondan kaldırılması sorunu çözebilir.
  • Bunun yanında işletim sisteminin güncel olmaması da aynı şekilde ekran kararmasına neden olabilecek etkenler arasında yer alır. Bu nedenle son güncelleme telefona kurulmalı ve telefon yakından izlemeye alınmalıdır.
  • Aşırı bellek kullanımı da aynı şekilde ekran kararmasına yol açar. Böyle bir durumda ise telefonda çok fazla bellek kullanan uygulamaların arka planda açık bırakılmaması ya da ihtiyaç duyulmuyorsa telefondan kaldırılması yararlı olur.
  • Telefonlara harici olarak kurulan APK dosyaları nedeniyle virüs bulaşması da ekran kararmasında etkili olabilir. Böyle bir durumda APK dosyasının silinmesi ve telefonun da virüslerden temizlenmesi gerekir.
  • Diğer yandan donanım kaynaklı problemler de telefon ekranının aniden kararmasına ve aydınlanmasına neden olan problemlerden biridir. Donanım kaynaklı problemler için parça ya da ekran değişimi gerekebilir. Ekran değişimlerinde ise profesyonel bir yardım almak telefon sağlığı açısından önemli bir konumda yer alır.

Ekran Değişimi ve Onarımı Hizmetleri

Teknik servisimiz telefonlarınızda yaşadığınız ekran sorunlarında sizlere alanında uzman ve deneyimli bir ekiple hizmet verir. Ekran kararması ve bunun gibi sorunlar yaşamanız halinde öncelikle ekranlarınızda gerekli incelemeler yapılır ve ekranlarınız tamir edilmeye çalışılır. Tamiri mümkün olmayan ekranlar içinse ekran değişimi hizmeti verilir. Ekran değişimlerinde hızlı ve güvenilir çözümler ile sizlere yardımcı olan firmamız, steril ve statik elektrikten arındırılmış olan teknik servis odalarında işlem yapar.

Diğer yandan ekran değişimi sonrasında telefonlarınızda yer alan bilgiler asla silinmez ya da zarar görmez. Bunun yanında değişim sırasında tüm işlemler sizlerin gözü önünde olur. Garantili ekran değişimi hizmetleri ile hızlı ve güvenilir çözümlerin en doğru adresi olan firmamız, en az 6 ay parça ve işçilik garantisi ile hizmet verir. Değişim sonrasında ise yaşadığınız ekran sorunları için ücretsiz destek hizmeti sunar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi