Telefonun Kamerası Titriyor

Telefonun kamerası titriyor ve fotoğraf çekmekte zorlanıyorsanız, öncelikle bu sorunun nedenlerini tam olarak bilmeli ve buna göre bir çözüm yolu üretmelisiniz. Son zamanlarda iPhone 6s Plus kullanıcılarının yaşadığı sorunlar arasında yer alan kamera titremesi, kullanıcıların ortaya çıkan bu sorun  karşısında çaresiz kalmasına neden olmaktadır. Hatta bu konuda kullanıcıların 6s plus kamera titriyor şeklinde başlıklar ile karşılaştıkları soruna çözüm aramaya çalıştıklarını da söylemek mümkündür. Telefonlarda kamera titremesi hem ön hem de arka kameralarda meydana gelebilir. Çekilen görüntüler ya tamamen puslu ya da kenar kısımları puslu çıkar. Bu durumda ise yapılması gereken bazı çözüm yöntemlerini uygulamak ve kamerayı eski haline geri döndürmek gerekir.

Telefonun kamerası titriyor şeklinde bir sorun ile karşılaşmanız halinde ilk olarak bilmeniz gereken ortaya çıkan sorunun yazılım ya da donanım kaynaklı olabileceğidir. Bu nedenle her iki aşamada da değerlendirme yapılması ve bunun ardından nasıl bir çözüm yoluna gidileceğine karar verilmesi gerekir. Çünkü iphone 6s plus arka kamera titriyor sorunu teknik problemlere bağlı olarak parça değişimi gerektirebilir. Ancak sorun yazılım kaynaklı da olabilir ve bu yüzden yazılım üzerinde bazı iyileştirmeler ya da işlemler yapılması gerekebilir. Telefonunuzdaki kameralardan herhangi biri titreme meydana getiriyorsa ve bu konuda neler yapmanız gerektiğini tam olarak bilmiyorsanız, sizlere ortaya çıkan sorun konusunda yardımcı olmaya çalışalım.

Telefonun Kamerası Titriyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Akıllı telefon modellerinde sıkça görülen durumlardan biri olarak ön plana çıkan kamera titremesi, iPhone telefonların bazı modellerinin kronik sorunlarından biri olarak gösterilebilir. Bu modeller kullanıcıların da tahmin edebileceği gibi iPhone 6s Plus olarak karşımıza çıkar. iPhone kamera titreme sorunu fotoğraf çekimlerinde kullanıcıların istedikleri sonuçları almasının önüne geçer. Hatta bazen hiçbir fotoğraf istenen şekilde çıkmaz ve kaliteden uzak bir görüntü sergiler. Böyle bir sorun karşısında ise ilk olarak yapılması gereken bir an önce kameranın düzeltilmesi olmaktadır. Şimdi, akıllı telefon kameralarında ortaya çıkan titreme sorunu için çözüm yöntemleri nelerdir? bunlara bakalım.

  • Kamera titremesi sorunlarında ilk olarak yapmanız gereken şarjınızı kontrol etmektir.
  • Daha sonra ise eğer ki kamera uygulamasında titreme engelleme gibi bir özellik varsa aktif edilmesinde fayda vardır.
  • Telefonlarınızda kamera uygulamasını açtığınızda her zaman çalışma frekansını 50 veya 60 hertz olarak ayarlamanız titreme sorununu ortadan kaldırabilir.
  • Eğer kamera titremesi sorunu için yukarıdaki yöntemler bir çözüm olmadıysa telefonu fabrika ayarlarına getirin ve yeniden kontrol edin.
  • Bunların dışında donanım kaynaklı bir sorun olabilir ve bu yüzden profesyonel bir yardım almakta fayda vardır. Çünkü titreme gibi sorunlarda kamera değişimi yapılması ya da kamerada ortaya çıkan sorunun giderilmesi gerekebilir.

Telefonun Kamerası Titriyor Garanti Kapsamında Mıdır?

Telefon kameralarında titreme sorununun garanti kapsamında hizmet alabilmesi için öncelikli koşul kullanıcı hatası olmamasıdır. Çünkü telefonlarda kullanıcı hatası olarak kabul edilen sorunlarda genelde garanti kapsamı devreye alınmaz ve bu nedenle gerçekleştirilen tamir ve onarım hizmeti ücretli olarak yapılır. Eğer kameranızda titreme gibi sorunlar ile karşı karşıya olduğunuz bir durumda sorun sizden kaynaklı ise muhtemelen garanti kapsamında hizmet almanız oldukça zordur. Bunun dışında eğer kameradaki titreme sorunu sizden kaynaklı bir durum değil ise telefonunuz garanti kapsamında tamir edilir ve hiçbir şekilde ücret alınmaz. Yani garantili hizmetlerde önemli olan kullanıcı kaynaklı bir hata olup olmadığıdır.

Telefonun Kamerası Titriyor Sorunu İçin En Doğru Adres

Siz de akıllı telefonlarda sıkça görülen kamera sorunları ile karşı karşıyaysanız ve buna bir türlü çözüm bulamıyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen firmamıza gelin. Akıllı telefonların kamera sorunlarında hızlı ve kaliteli çözümler sunan firmamız, aynı zamanda uzman ve deneyimli ekibi ile sizlere yardımcı olur. Sektörün önde gelen firmalarından biri olarak parça ve işçilik garantili hizmetler sunduğumuzu da belirtmek isteriz. Eğer siz de kameralarınızda ortaya çıkan sorunları hem uygun fiyata hem de kaliteli bir işçilik ile çözüme ulaştırmak istiyorsanız, yapmanız gereken sadece firmamıza gelmek kadar kolaydır. Akıllı telefonlarınızda yaşadığınız kamera sorunları için siz de bizi tercih edebilir ve bizimle profesyonel çözümlere ortak olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi