Telefonun Şarjı Kendi Kendine Bitiyor

Telefonun şarjı kendi kendine bitiyor gibi durumlar karşısında çoğu zaman kullanıcıların yapacak bir şeyi olmaz. Bazen bu durum yeni telefonlarda bile meydana gelebilir. Böyle bir sorun karşısında ise kullanıcılar yeni telefonun şarjı kendi kendine bitiyor şeklinde şikayetler ile ön plana çıkar. Burada yapılması gereken öncelikle sorunun neden kaynaklandığını bulmak ve daha sonra çözüm yoluna gitmektir. Ayrıca telefonların şarjın kendi kendine bitmesi bazen donanım kaynaklı bazen ise yazılım kaynaklı olabilir. Şarjın bitme nedenleri araştırılırken her iki kategoride de değerlendirme yapmak gerekir. Bu şekilde daha hızlı ve kalıcı bir çözüm yolu elde edilebileceği gibi maliyet açısından da düşük sonuçlar ortaya çıkabilir.

Telefonun şarjı kendi kendine bitiyor ve bu sorunun neden kaynaklandığını bilmiyorsanız, öncelikle sizlere bu konuda birtakım önemli bilgilerden bahsetmek isteriz. Eğer siz de telefonun şarjı kullanmadan bitiyor ve telefonu sağlıklı bir şekilde kullanamıyorum diyorsanız, ilk olarak dikkat etmeniz gereken arka planda yer alan uygulamaları sonlandırmaktır. Çünkü bazı akıllı telefon modellerinde arka planda çalışan uygulamalar oldukça yüksek oranda şarj harcar. Bunun yanında telefon kullanılmasa bile uygulamanın arkada yaptığı işlemler nedeniyle şarj bir anda düşüş gösterebilir. Bu nedenle mümkün olduğu kadar arka planda herhangi bir uygulamanın açık bırakılmaması şarj sorunu açısından faydalı olacaktır.

Telefonun Şarjı Kendi Kendine Neden Biter?

Telefonlarda şarj problemi oluştuğunda genel olarak ilk akla gelen batarya olmaktadır. Bataryada meydana gelen bazı sorunlar şarjın aniden bitmesine ya da hızlı bir şekilde şarj yüzdesinin azalmasına neden olabilir. Bu durum genel olarak bakıldığında donanım kaynaklı bir sorundur ve sorunun çözümü için bataryanın değiştirilmesi gerekir. Eğer siz de telefonun şarjı kendiliğinden azalıyor gibi bir sorunla karşı karşıyaysanız yapmanız gereken sadece batarya değil, soruna neden olan diğer etkenleri de incelemenizdir. Şimdi, akıllı telefonlarda şarjın kendiliğinden bitmesi ya da hızlı bir şekilde düşüş göstermesi gibi bir durumda yapılması gerekenler nelerdir? daha yakından bakalım.

  • Uygulamaların arka planda çalışıyor olması ve kapatılmaması şarjın bitmesin neden olur.
  • Bluetooth bağlantısının sürekli açık olması ya da açık unutulması şarjın hızlı bir şekilde bitmesinin nedenleri arasında yer alır.
  • Akıllı telefonlarda Wi-Fi bağlantısının da sürekli açık kalması yine şarjın hızlı bir şekilde bitmesine yol açar.
  • Ayrıca sıcaklık değişimlerinin ani bir şekilde gerçekleştiği bir ortamlarda da telefonun şarjı kendi kendine bitebilir.
  • Bunların yanı sıra batarya sorunları da yine akıllı telefonlarda ortaya çıkan şarj sorunlarının balta genel nedenler arasında yer alır. Donanım kaynaklı bir sorun olması nedeniyle batarya değişimi ya da parça değişimi gerekebilir.

Telefonun Şarjı Kendi Kendine Bitiyor Sorunu Garanti Kapsamında Mıdır?

Bu tür bir sorun karşısında ilk olarak dikkat edilmesi gereken kullanıcı hatası olup olmamasıdır. Örneğin yeni alınmış bir telefon ve şarjı kendi kendine bitmeye başladı. Eğer batarya başta olmak üzere telefon kullanıcı kaynaklı bir sorun yüzünden şarj problemi çıkarmıyorsa burada garantili hizmetler verilmesi mümkündür. Ancak şarj sorunu kullanıcı kaynaklı bir hatadan dolayı ortaya çıkmış ise garanti devreden çıkar ve telefon tamiri hem garanti kapsamı dışında hem de ücretli olarak yapılır. Garanti hizmetlerinde ilk olarak kullanıcı hatalarına bakılır.

Telefonun Şarjı Kendi Kendine Bitiyor Çözüm Bizde

Eğer telefonunuzun şarjı kendi kendine bitiyorsa ve bu konuda ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, sizleri de alanında uzman ekibi ile hizmet veren firmamıza bekliyoruz. Sizler için hızlı ve kaliteli batarya değişimi yapan firmamız, aynı zamanda telefonunuzda şarjı kısa sürede bitiren diğer sorunlar konusunda çalışmalar yapar. Telefon şarjı kendi kendine bitiyorsa ve bu durum sürekli tekrarlıyorsa firmamız öncelikle bazı testler ve kontroller yapar. Eğer sorun bataryada ise bir an önce telefonun bataryası değiştirilir. Ayrıca firmamız siz müşterileri için parça ve işçilik garantili hizmetler sunar. Bu şekilde batarya değişimi sonrasında yaşanan benzer sorunlara karşı koruma altına alınmış olursunuz. Bunların yanı sıra firmamızın uygun fiyat aralıkları ile hizmet verdiğini ve her zaman sizlere uygun maliyetler ile yardımcı olduğunu söylemek isteriz. Siz de hemen firmamız ile iletişime geçin ve sizlere en kısa sürede profesyonel hizmetler sunalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi