Telefonun Şarjı Kendi Kendine Bitiyor

Telefonun şarjı kendi kendine bitiyor şikayetiyle onarım merkezlerine başvuruda bulunan kişiler, bu sorunun çok kısa bir süre içerisinde çözülmesini istiyor. Telefonlarını şarj ettikten sonra bırakan kişiler tekrar telefonlarını aldıklarında şarjlarında yüksek miktarda bir azalma varsa bu sorunun meydana geldiğini rahatlıkla fark edebiliyor.

Buna sebep olan birkaç farklı etmen bulunurken telefonda gerçekleşen sorunlar kadar kullanıcıların ortaya çıkardığı problemler de buna sebep olabiliyor. Eğer yeni telefonun şarjı kendi kendine bitiyor şikayeti varsa bu durumda yazılım problemleri ya da kullanıcı problemlerinden kaynaklı bu sorunun yaşandığı düşünülebiliyor. Buna ek olarak eski cihazlarda bu sorun yaşandığında bakılan ilk yer bataryalar oluyor.

Telefonun Şarjının Kendi Kendine Bitmesi Neden Olur?

Telefonun şarjı kendi kendine bitiyor şikayeti bulunan kişiler bu sorunu en kısa sürede çözmek istiyorlarsa buna sebep olan etmenleri ortadan kaldırmaları gerekiyor. Günlük hayat içerisinde telefonun şarjı kullanmadan bitiyor ise hemen kullanıcıların harekete geçmesi ve kalıcı olarak bu sorunun ortaya çıkmasını engellemesi gerekiyor. Genel olarak telefonlarda şarjın kendi kendine bitmesi;

  • Arka planda uygulamaların açık unutulması,
  • Telefonların Wi-fi ya da Bluetooth gibi özelliklerinin açık bırakılması,
  • Çok soğuk ya da çok sıcak bir ortamda telefonun bırakılması,
  • Bataryanın ömrünün tükenmesi,
  • Batarya şişmesi probleminin ortaya çıkması,
  • İyi çekmeyen bir konumda telefonun bırakılması gibi sebeplerden dolayı oluşuyor.

Telefonun Şarjının Kendi Kendine Bitmesi Nasıl Çözülür?

Telefonlarını düzgün bir şekilde kullandığını düşünen kişiler farkında olmadan çok büyük yanlışlar yapabiliyorlar. Telefonlar, bu yanlışları düzeltmek adına daha fazla çalıştıklarında da şarjları çok kısa bir süre içerisinde bitmeye başlıyor. Kullanıcılar telefonların şarjı kendi kendine azalıyor şikayetiyle firmamıza başvurduklarında sorunun kaynağı belirleniyor. Eğer sorunun kaynağı bataryalarda yaşanan problemler ise hemen batarya değişimlerine başlanıyor.

Bunun yanı sıra yazılım problemleri bulunuyorsa bu sorunların çözümü için telefonların fabrika ayarlarına geri döndürülmesi seçeneği devreye sokuluyor. Kullanıcı hatasından kaynaklanan sorunların çözümü için insanların kullanım şekillerini değiştirmesi gerekli oluyor. Firmamız çözülebilecek olan bu problemler çok kısa bir sürede halledilirken telefonlar sahiplerine teslim ediliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi