True Tone Ekran Özelliği

True tone ekran özelliği ilk olarak iPad Pro 9.7 inç modeli ile kullanıcılara sunulan bir ekran teknolojisi olarak karşımıza çıkar. Bu özellik sayesinde ekranlar değişen ortam şartlarına uygun olarak renk değerleri ve parlaklık oranları sunar. Tabi bu konuda kullanıcıların öncelikle merak ettiği true tone nasıl açılır? sorusu olmaktadır. Ayrıca iPhone modelleri arasında ilk olarak iPhone 8 ile gelen bu özellik kullanıcılar için de farklı bir yenilik olma özelliği taşır. Daha önce telefonlarda böyle bir özellikle ile karşılaşmayan kullanıcılar için farklı ve ilgi gören bir özellik olduğunu söylemek mümkündür. Farklı ve bir o kadar da yararlı bir özellik olan true tone ile güç tasarruf da sağlanabilmektedir. Bunların yanı sıra true tone ekran teknolojisine sahip olan telefonlar için iPhone 8 ve sonraki modelleri göstermek yanlış olmaz.

True tone ekran özelliği iPad Pro 9.7 inç modelinin yanında iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modelleriyle de hayatımıza girdi. Yazılım ve donanım bütünlüğü sağlama konusunda öne çıkan bir firma olan Apple, yeni bir ekran teknolojisi ile kullanıcılarının karşısına çıktı. Eğer iPhone 8 ve sonrası bir modele sahipseniz siz de true tone açma özelliği ile ekranlarınızda bu teknolojiyi kullanabilir ve nasıl bir özellik olduğunu daha yakınan keşfedebilirsiniz. Ayrıca true tone özelliği ile göz sağlığı açısından da büyük avantajlar elde edebileceğinizi söylemek isteriz.

True Tone Ekran Nedir?

Apple tarafından ilk olarak iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modelleri ile kullanıcılara sunulan bu özellik, aynı zamanda 2. nesil 12.9 inç iPad Pro, 10.5 inç iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro tabletlerde de karşımıza çıkar. Buradan da anlaşılacağı gibi yeni ekran teknolojisinin genel olarak daha güçlü cihazlar için sunulduğunu söylemek mümkündür.

True tone ekran teknolojisi sensörler yardımı ile çalışan ve ortam ışığına göre beyaz dengesini ayarlayan bir teknoloji olmaktadır. Bu teknoloji aynı zamanda gözlerin yorulmasını engeller ve daha rahat bir kullanım sunar. Ortam ışığının her yerde aynı olmadığı düşünülürse true tone teknolojisi, özellikle otomatik parlaklık ile birlikte kullanılması halinde oldukça faydalıdır. Ekranın daha rahat bir şekilde kullanılması ve daha net bir görüntü sergilemesi bu özellikle sayesinde mümkün olur.

True Tone Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

True tone özelliğini genel olarak açmak basittir ve farklı yerlerden bu özellik aktif edilebilir. Ayarlar menüsünden “Ekran ve Parlaklık” sekmesine girmek ve buradan true tone özelliğini açmak mümkündür. Ayrıca ana ekranda açılan denetim merkezi üzerinden de true tone özelliği açılabilmektedir. Denetim merkezinden true tone özelliğini açmak için öncelikle ana ekranda parmak yukarı kaydırılır ve deneti merkezi açılır. Bunun ardından telefonda 3D touch özelliği ile ekran parlaklığı simgesi üzerine sertçe basılır. Daha sonra ekrana true tone açma/kapama ve gece ışığı açma/kapama özellikleri gelir. Bu şekilde true tone iPhone 8 modellerinde kolayca açılabilir.

True Tone Özelliği Avantajları Nelerdir?

True tone özelliği iPhone 8 ve sonrasındaki modelleri ile kullanıcılar için birçok avantajı da beraberinde getirmiştir. Ayrıca true tone özelliği ile ekran kullanımında daha verimli bir çalışma ve daha etkin kullanımın meydana geldiğini söylemek yanlış olmaz. Bu yüzden iPhone ve iPad Pro 9.7 cihazlarında kullanıcılar için oldukça önemli bir gelişme olarak ön plana çıktığını söylemek yanlış olmaz. iPhone 8 ve iPad Pro 9.7 hayatımıza giren true tone özelliğinin sağladığı avantajlara daha yakından bakalım.

  • Farklı ortam ışıklarında ekranda en net görüntü elde edilir.
  • Yeni bir ekran teknolojisi olması göz sağlığı açısından olumlu sonuçlar ortaya koyar.
  • True tone ekran teknolojisi göz yorgunluğunu engeller.
  • Çok fazla güneş ışını olan yerlerde ekranı daha net görmek mümkün olur.
  • Telefon şarjının daha uzun süre gitmesine destek olur.
  • Ani parlaklık ve renk değişimleri sayesinde ekran kullanımı kolaylaştırır.

Siz de Apple cihazlarınız ile ilgili her konuda bize danışabilir ve true tone gibi ekran teknolojilerinin kullanımını bizimle öğrenebilirsiniz. Telefon servisimiz içinden çıkmadığınız tüm problemler konusunda her zaman için sizlere kaliteli ve profesyonel çözümler sunar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi