Yeni Alınan Telefon Kaç Saat Şarj Edilir?

Yeni alınan telefon kaç saat şarj edilir? Sorusuna birtakım cevaplar arayacağımız bu yazımızda sizlere hem akıllı telefonların şarj edilme sürecini hem de doğru bilinen yanlışları aktaracağız. Bu nedenle yeni alınan telefon kaç saat şarj edilir 2019 yılına ait bilgileri de burada paylaşacağımızı belirtmek isteriz. Özellikle son yıllarda telefonların yanlış şarj edilmesi ya da şarj konusunda birtakım hususlara dikkat edilmemesi ısınma ve ardından patlama gibi sorunların ön plana çıkmasına enden olmaktadır. Her geçen gün daha fazla karşımıza çıkan bu sorun telefonların tamamen kullanılmaz hale gelmesine neden olur. Bunun yanında kullanıcılarda yaralanma gibi durumlar da ortaya çıkar. Bu yüzden şarj hakkında bazı bilgilerin eksiksiz bir şekilde öğrenilmesi ve uygulanması önemlidir.

Yeni alınan telefon kaç saat şarj edilir? Konusunda ısınma ve patlama gibi sorunların yanında bir de bataryaların erken bitmesi çok sık görülen durumlardan biridir. Çünkü telefonların yanlış uygulamalar ile şarj edilmesi bataryanın kısa sürede bitmesine zemin hazırlar. Hatta yeni alınan bir telefon birkaç ay sonra gün içerisinde şarj problemleri ortaya çıkarır. Sabah saatlerinde tam dolu şarj ile işe giden bir kullanıcı akşama kadar mevcut şarjı ile telefonunu kullanamaz. Özellikle iPhone modelleri bu duruma verilebilecek en iyi örneklerden biridir. Peki, yeni alınan telefon kaç saat şarj edilir iphone ve diğer akıllı telefon modellerinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? daha yakından inceleyelim.

Akıllı Telefon Doğru Şekilde Nasıl Şarj Edilir?

Akıllı telefonların şarj edilmeleri sırasında her kullanıcının dikkat etmesi gereken durumlar vardır. Bu kurallara uymak hem telefon hem de kullanıcı sağlığı açısından önemlidir. Teknolojinin gelişmesi telefonlardaki bataryaların da bu gelişime ayak uydurmasına neden olmuş ve bu nedenle günümüzde pek çok akıllı telefon modelinde Lityum – İyon batarya kullanılmaya başlamıştır. İşte telefon ilk alındığında kaç saat şarj edilmeli 2019 sorusunun asıl cevabı tam olarak burada yatmaktadır. Çünkü telefonlarda Lityum – İyon batarya kullanılmaya başlaması ile şarj konusunda pek çok değişim meydana gelmiştir. Şimdi, akıllı telefonlar şarj edilirken nelere dikkat etmek gerekir? bunlara bakalım.

 • Doğru şarj konusunda ilk olarak dikkat edilmesi gereken şarj kablosu ve şarj adaptörüdür. Her ne olursa olsun telefonlar kendi orijinal şarj kablosu ve adaptörü ile şarj edilmelidir. Yan sanayi şarj cihazlarının kullanılması istenmedik sorunların ön plana çıkmasına neden olabilir.
 • Telefon şarj edilirken hiçbir zaman sıcak bir zemine bırakılmamalıdır. Bu telefonun daha fazla ısınmasına neden olur.
 • Son yıllarda üretilen telefonlarda Lityum – İyon batarya olduğu için telefonun sürekli şarj kalması problem oluşturmaz. Bu bataryalar şarjın tamamen dolması ile gelen akımı keser ve bataryanın zarar görmesini engeller.
 • Yeni aldığınız telefonu en az 6 saat kadar şarj etmenizde fayda vardır.
 • Bataryanın asla sıfırlanmaması önemlidir. Bu yüzden şarj ikazı alınması ile telefonun bir an önce şarja takılması gerekir.

Telefonun Bataryası Asla Sıfırlanmamalı

Yeni nesil akıllı telefonlarda bataryanın “kritik pil seviyesi” uyarısı vermeden önce şarja takılmasında fayda vardır. Çünkü telefonlardaki Lityum – İyon piller bu uyarıyı almadan önce şarj edilmek üzere tasarlanmıştır. Ayrıca sıfırlanan Lityum bataryaların tekrar şarj edilmesi sonrasında dengesizlikler ile karşılaşıldığını söylemek mümkündür. Bu nedenle akıllı telefonlar yüzde 10 ya da 20’nin altına düşmeden şarj edilmelidir. Bataryanın daha sağlıklı bir kullanım sunması için ön koşullardan biri bu olarak gösterilir.

İphone, Samsung, Huawei, Xiaomi, Oppo, Lenovo, Casper, 6 ay garantili batarya değişimi 

Uzman teknisyenler tarafından hizmet veren servisimiz batarya değişimi ile sektörde fark yaratmaktadır. Kullandığımız bataryalar aa plus batarya olup piyasada bir çok servis bu bataryalara orijinal batarya adı altında sunmaktadır. firma olarak dürüstlük ilkesi ile hareket etiğimiz için yetkili servis harici takılan hiç bir bataryanın orijinal batarya olmadığını söyleyebiliriz. sizde İphone, Samsung, Huawei, Xiaomi, Oppo, Lenovo, Casper, 6 ay garantili batarya değişimi işlemi için bizim ile irtibata geçiniz

Yeni Alınan Telefon 24 Saat Şarj Edilmeli Midir?

Geçmişten günümüze kadar gelen bu söylem asla gerçeği yansıtmamaktadır. Cep telefonlarının hayatımıza girdiği ilk yıllarda yeni alınan telefonların ilk 24 saat şarjda kalması gerektiği şeklinde bir yalan ortaya atılmıştır. Ancak daha önceki bataryalarda bile bu süre 16 saattir. Yani yeni alınan bir telefonun 24 saat şarjda kalmasına gerek yoktur. Şimdiki Lityum – İyon bataryalarda şarjda kalma süresi sadece 6 saat ile sınırlıdır. Bu nedenle yeni aldığınız bir telefonu yaklaşık olarak 1 gün boyunca şarjda tutmanıza hiçbir zaman gerek yoktur.

Tüm bunların yanında yaşadığınız şarj sorunları için her zaman firmamıza gelebilir ve sizlere alanında uzman teknisyenlerimiz ile yardımcı olmamızı sağlayabilirsiniz.

 • Bizimle iletişim Kurmak için 0552 356 72 72  hattımıza msj atabilir arayabilirsiniz
 • Diğer Modeller ve Tamir hizmetleri için Burayı Tıklayın
 • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

 1. Büşra diyor ki:

  Yenı telefomumun ilk şarjını şarjı dolar dolmaz cıkardım 6 saat bekletmedim unutmuşum bu bir sorun oluşturur mu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Bilgi Al
Adres Bilgisi